× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Nido czy Safer – porównanie zabiegów przeszczepu włosów

przeszczep włosów

Łysienie lub przerzedzenie włosów spowodowane jest wieloma różnymi czynnikami. Często nie można jednoznacznie wskazać przyczyny zabiegu. Nie zawsze można również zahamować ten proces poprzez stosowanie tradycyjnych metod. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę zabiegi wykonywane przez profesjonalistów. Wiele osób staje przed dylematem – zabieg Nido czy Safer? Poniższe informacje powinny ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

Zabieg Nido – wszczepianie implantów

Zabieg Nido polega na wszczepianiu implantów włosów. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy nie ma możliwości pobrania włosów do przeszczepu. Dodatkowym plusem jest fakt, że efekty są natychmiastowe. Należy jednak liczyć się z tym, że implanty nie są naturalnymi włosami. Wyglądają one identycznie, jednak nie można ich farbować. Ważne jest więc to, aby prawidłowo dobrać kolor. Dla lepszego dopasowania można połączyć dwa odcienie. 
Implanty wszczepiane są w skórę głowy. Oczywiście są one w pełni bezpieczne. Wykonuje się je z atestowanych materiałów wysokiej klasy. Miejsce wszczepu jest dodatkowo pokryte tlenkiem srebra – zmniejsza ono ryzyko pojawienia się infekcji skóry głowy, czy też innych nieprzyjemnych objawów. Zwiększa to również prawdopodobieństwo przyjęcia się implantów. Zwykle bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Strupki, czy też niewielkie obrzęki są zupełnie normalne. Przed zabiegiem należy wykonać konkretne badania. Ponadto należy zapoznać się z listą przeciwwskazań. Znajdziemy na niej np. wrodzony brak owłosienia, łysienie spowodowane chorobą psychiczną, przewlekłe choroby zakaźne. Cena to około 8 zł za jeden implant.

Zabieg Safer – przeszczep włosów

Zabieg Safer jest szczególnie polecany w przypadku łysienia androgenowego. Przeszczep jest również polecany w przypadku, gdy ubytek włosów został spowodowany urazami, czy też wyleczonymi chorobami. Wśród przeciwwskazań znajduje się m.in. cukrzyca, łysienie plackowate, zaburzenia ciśnienia krwi, przebyty zawał serca. Kępki włosów pobierane są zwykle z części potylicznej. Włosy przeszczepione po przyjęciu się zaczynają w sposób naturalny rosnąć w miejscach objętych łysieniem. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Przeszczepione włosy mogą wypadać – nie jest to powód do niepokoju. Na ich miejscu wyrastają nowe włosy. Początkowo są one słabe i cienkie. Dopiero z czasem ich wygląd jest satysfakcjonujący. Długość tego procesu uzależniona jest od cyklu życia włosa. Bardzo często dopiero po roku widoczne są ostateczne rezultaty zabiegu. Warto wspomnieć, że jest on bezpieczny oraz bezinwazyjny. Nie wymaga on długotrwałej hospitalizacji, a więc natychmiast możemy wrócić do pracy. Przed wykonaniem przeszczepu włosów należy przeprowadzić konkretne badania. Ponadto należy stosować się zaleceń specjalisty m.in. odstawić niektóre leki. Bardzo ważne jest również to, aby właściwie pielęgnować włosy po zabiegu. Dotyczy to przede wszystkim ich mycia, czy też suszenia. Przez kilka pierwszych tygodni należy unikać wysiłku fizycznego, wizyt na basenie, czy też przebywania na słońcu. Koszt jednego zabiegu to około 3900 zł.

Tekst powstał przy współpracy z:
Specjaliści od przeszczepu włosów. Saferkrakow.pl