× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?

Słabe i łamliwe paznokcie są problemem wielu osób i nie dodają urody dłoniom. Należy zadbać o płytki, ale też o zdrowie, dostarczając organizmowi niezbędnych składników.

Słabe i łamliwe paznokcie – przyczyny

Piękne paznokcie stanowią ozdobę dłoni i odzwierciedlają stan zdrowia organizmu. Zdrowe płytki są gładkie i twarde, kiedy więc pojawiają się przebarwienia, spękania lub zgrubienia, wyglądają nieestetycznie. Kruche paznokcie są przyczyną braku witamin: A, B, C, E oraz wapnia, cynku, żelaza, magnezu czy krzemu. Łamliwości paznokci można zabiec poprzez stosowanie diety zawierającej składniki, których potrzebuje organizm.

Łamliwość paznokci może być spowodowana szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, mającymi wpływ na ogólną kondycję płytki paznokcia. Uszkodzenie płytki paznokciowej mogło nastąpić również przez niewłaściwie wykonany manicure hybrydowy lub stosowanie złej jakości lakierów. Na słabe i łamliwe paznokcie może mieć wpływ choroba ogólnoustrojowa, która zmienia strukturę paznokci. Należy więc ustalić przyczyny łamliwości paznokci, konsultując problem z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem.

Co zrobić, by mieć zdrową płytkę paznokcia?

O piękny wygląd paznokci należy zadbać, poprzez właściwą pielęgnację. Jeśli wokół płytki paznokci, skórki stają się suche, przyczyną mogą być środki chemiczne. Aby mieć ładne i mocne paznokcie warto przestrzegać kilku zasad:

  • dbałość o zdrową dietę,
  • stosowanie suplementów diety,
  • praca z detergentami w rękawicach ochronnych,
  • stosowanie odżywek i olejków wzmacniające płytkę paznokci,
  • używanie kremu po każdym myciu dłoni.

Paznokcie stają się osłabione po tipsach, żelach i hybrydach. Niewłaściwe piłowanie, w tym na mokro oraz ich nieustanne malowanie niszczy płytki.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?

Kiedy doszło do osłabienia płytek, konieczna jest regeneracja paznokci. Skuteczne może być serum do paznokci – kerabione na włosy i paznokcie. Odżywka Kerabione Nutri Nail zmiękcza skórki i stymuluje wzrost płytki. Intensywny zabieg serum do paznokci jest skuteczny, dzięki składowi kosmetyku: olejku rycynowego i migdałowego; wosku pszczelego, witaminy E, oleju rzepakowego oraz jojoba.

Serum do paznokci nakłada się na płytki i skórki, a następnie masuje, co ułatwia jego wchłanianie. Kosmetyk stosuje się na suche paznokcie. Zabieg warto wykonać wieczorem, ponieważ organizm regeneruje się podczas snu. W ciągu dnia często może brakować czasu na ich pielęgnację i odżywienie.

Jak wzmocnić słabe paznokcie?

Aby mieć zdrowe paznokcie trzeba przestrzegać powyższych zasad. Jednak nie zawsze jest to możliwe z różnych powodów, dlatego wiele osób zastanawia się jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Sposobem jest sięgnięcie po Kerabione — minerały witaminy i aminokwasy. Suplement zawiera: selen, krzem i cynk, biotynę, niacynę, ryboflawinę, witaminy: A, C i E; kwas hialuronowy, L-cysteinę, L-metioninę, L-lizynę ekstrakt z kiełków bambusa. Wszystkie składniki wspierają paznokcie, a dzięki temu, że kapsułki mają w składzie biotynę, nazywaną witaminą H, która jest jedną z odmian witamin z grupy B, rozpuszczalnych w wodzie.

Przyjmowanie z pożywieniem zapewnia odpowiedni jej poziom w organizmie. Biotyna znajduje się w wątrobie wołowej, drożdżach piwnych żółtkach jaj, migdałach, orzechach włoskich pieczywie ziarnistym, rybach i grzybach. Jednak dostarczanie codziennie potrzebnej ilości składnika, bywa problematyczne, dlatego rozwiązaniem jest suplementacja Kerabione, która nie tylko poprawi wygląd paznokci i włosów, ale wpłynie również na zdrowie.