× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

System Blomdahl – sprawdzamy metodę przekłuwania uszu prosto ze Szwecji!

System Blomdahl – sprawdzamy metodę przekłuwania uszu prosto ze Szwecji!

Już od dłuższego czasu moje zainteresowanie wzbudza temat biżuterii i piercingu ciała. Postanowiłam dla Was w sposób szczególny przyjrzeć się tematowi przekłuwania uszu, ponieważ wiem, że większość z Was szuka dla siebie najbezpieczniejszego i sprawdzonego systemu zakładania kolczyków. Mam dla Was propozycję, która z pewnością zmobilizuje Was do wizyty w salonie piercingu i założenia pierwszych kolczyków. Poznajcie metodę Blomdahl, która zagościła w wielu polskich gabinetach.

Szwedzki system przekłuwania uszu Blomdahl

Metoda zakładania kolczyków marki Blomdahl powstała w Szwecji i to właśnie tam jest stosowana w aż 90% salonów. Dzięki swojej skuteczności i profesjonalizmowi bardzo szybko zagościła w innych krajach Europy, w tym w Polsce. To właśnie ten fakt zaciekawił mnie na samym początku, więc postanowiłam dalej zainteresować się tą metodą. Okazuje się, że została ona stworzona z myślą o osobach z alergią kontaktową, a przede wszystkim o dzieciach. Jest oparta na czterech ważnych zasadach, dzięki którym zabieg jest bardzo bezpieczny, szybki i bezbolesny. Czytajcie dalej, ponieważ dla wielu z Was okaże się metodą, dzięki której przestaniecie się bać piercingu uszu.

To, co dla dzieci tylko z najwyższej jakości materiałów

Materiały, z jakich wykonane są kolczyki w popularnych sieciowych sklepach jubilerskich, często zawierają domieszki takich metali jak: kadm, nikiel, pallad, złoto i srebro. To właśnie one są najczęstszą przyczyną uczulenia kontaktowego, z którym sama od kilku lat się zmagam. Zawsze, kiedy założę jakiś element biżuterii z tymi metalami, na mojej skórze pojawiają się czerwone krosty, zaczerwienianie i świąd. Przez to musiałam poszukać dla siebie takich ozdób, które mają właściwości antyalergiczne.

Dla wszystkich osób, które również zmagają się z alergią kontaktową, a mają zamiar przekłuć uszy, polecam właśnie metodę Blomdahl, ponieważ w trakcie zabiegu zakładania kolczyków używane są wyłącznie ozdoby wykonane z tytanu medycznego lub plastiku medycznego, które nie wywołują objawów uczulenia. Są one lekkie i bardzo wygodne w noszeniu. Są również trwałe i odporne na zarysowania, dzięki czemu nawet przy zakładaniu ich w różnych warunkach pogodowych, nie stracą swojego wyglądu.

Zasada bliskiego kontaktu

Ważną zasadą metody Blomdahl jest ta dotycząca kwestii bezpieczeństwa. Uważam, że najcięższym powikłaniem po przekłuciu uszu jest możliwość zarażenia się groźną i przewlekłą chorobą wirusową. W przypadku systemu zakładania kolczyków marki Blomdahl taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca. Wszystko dzięki zasadzie bliskiego kontaktu, która polega na specjalnej technice zabiegu i konstrukcji aparatu. Dzięki nim nie ma możliwości, że płatek ucha lub dłoń zetkną się z kolczykiem wcześniej niż w momencie przekłucia. To całkowicie zabezpiecza przed dostaniem się zarazków do niewielkiej rany po przebiciu. Oprócz tego sprawdziłam dokładnie i wiem, że wszystkie kluczowe elementy aparatu do zakładania kolczyków oraz sama biżuteria są sterylne, co daje dodatkową gwarancję bezpieczeństwa dla Was.

Założenie dwóch kolczyków za pomocą jednego kliknięcia

To, co spodobało mi się w metodzie Blomdahl, a czego nie ma w żadnym innym systemie zakładania kolczyków, to fakt, że oba kolczyki zakładane są w jednym momencie, podczas jednego kliknięcia. Oprócz tego zabieg ten może być wykonany przez jedną osobę bez pomocy asysty.

To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób dorosłych, ale przede wszystkim dla małych dzieci, które nie przepadają za zbyt dużym zamieszaniem wokół siebie i stresują się przekłuciem uszu. Metoda Blomdahl wyraźnie skraca czas zabiegu, co u dzieci znacząco zmniejsza poziom stresu. Wiem o tym, bo moja córka zakładanie kolczyków systemem Blomdahl przeszła niemal niepostrzeżenie. Nie powiedziała również, że zabieg był bolesny. Gdy tylko dostała do ręki lusterko i mogła obejrzeć swoje ozdoby w uszach, na jej twarzy zagościł szeroki uśmiech.

Specjalna konstrukcja gwintów i zatyczek w kolczykach Blomdahl

Metoda Blomdahl została opracowana w najmniejszych szczegółach, co sprawia, że jest tak bezpieczna i chętnie wybierana. Oprócz wszelkich środków ostrożności marka Blomdahl zadbała również o prawidłowy i możliwie szybki proces gojenia dziurek. To właśnie dlatego opatentowała specjalną konstrukcję gwintów w kolczykach, by formowały średnicę dziurek do odpowiednich rozmiarów. Nie każdy wie, że obkurczanie dziurki może trwać nawet kilka miesięcy.

Producenci Blomdahl wymyślili również specjalne ograniczniki, które uniemożliwiają bezpośrednie przyleganie zatyczek do płatków uszu. Dzięki takiej wolnej przestrzeni możliwy jest stały dopływ powietrza do niewielkiej rany. To zdecydowanie przyspiesza gojenie i zapobiega sączeniu się ropy.

Mam nadzieję, że dzięki mojemu wpisowi nie będziecie mieć wątpliwości, jaką metodę zakładania kolczyków wybrać dla siebie i swoich dzieci. Ja już nigdy nie wybiorę innego systemu dla mojego dziecka, które zarówno moment przekłucia, jak i proces gojenia przeszło bez żadnych komplikacji.