× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak radzić sobie z łysieniem?

łysienie

Nie od dziś wiadomo, że gęste i lśniące włosy dodają atrakcyjności zarówno kobietom jak i mężczyznom. Współcześnie bardzo wiele osób boryka się jednak ze sporą utratą włosów. Terapia domowymi sposobami nie gwarantuje zadowalających efektów. Na szczęście, możliwe jest przeprowadzenie odpowiednich zabiegów, dzięki którym osoby mające problem z łysieniem będą mogły znowu cieszyć się bujną czupryną. 

Jakie są przyczyny łysienia?

Przyczyn nadmiernej utraty włosów jest wiele i bardzo często idą ze sobą w parze. Na pewno problemem wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn jest łysienie androgenowe. Dochodzi do niego na skutej nadmiernej produkcji męskich hormonów. U kobiet mających problem z łysieniem androgenowym wykrywa się najczęściej wysoki poziom testosteronu we krwi. Panowie łysieją zaś z wiekiem, ale u niektórych z nich proces łysienia zaczyna się już we wczesnej młodości. Wynika to ze zwiększonej wrażliwości mieszków włosowych na działanie testosteronu u niektórych mężczyzn. Przyczyną utraty włosów może być również stres, zwłaszcza ten przewlekły. Wiele osób przyczyn łysienia doszukuje się również w nieprawidłowej diecie. 

Jaki zabieg pomoże osobom borykającym się z łysieniem?

Warto pamiętać, że na łysienie nie pomogą wcierki oraz domowe płukanki. Jeżeli posiadamy już widoczne zakola, a włosy na czubku głowy nam się przerzedziły, skorzystajmy ze skutecznych sposobów, które oferują gabinety medycyny estetycznej. Przeszczep włosów metodą FUE to z całą pewnością skuteczny sposób na łysienie. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że podczas jego przeprowadzania specjalista nie używa skalpela, co czyni metodę FUE mało inwazyjną. Należy zaznaczyć, że jedynie lekarz uprawniony jest do przeszczepiania włosów metodą FUE. Zanim zapadnie decyzja co do przeprowadzenia zabiegu, konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych przy użyciu niewielkiego narzędzia o średnicy około jednego milimetra. Najczęściej pobiera się włosy z tyłu głowy, gdyż tam są one najsilniejsze. Pobrane mieszki przeszczepia się w miejsca, w których na skutek łysienia doszło do utraty włosów. Najczęściej są to okolice czoła oraz czubek głowy. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa bólu. Warto zaznaczyć, że zabieg FUE jest najskuteczniejszym rodzajem przeszczepu włosów i przynosi trwałe efekty. Ponadto, metoda ta cechuje się wysokim bezpieczeństwem, gdyż ryzyko powikłań jest bardzo małe. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około tygodnia, a pierwsze rezultaty można dostrzec już po upływie kilku miesięcy.

Partnerem współtworzącym materiał jest Klinika Medmix, renomowana klinika chirurgii odtwórczej włosów.