× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Naturalne składniki dla dojrzałej cery

naturalne składniki dla dojrzałej cery

Kosmetyki do cery dojrzałej powinny kompleksowo zadbać o skórę. Opóźnienie efektów starzenia i przywrócenie elastyczności naskórka to tylko kilka czynników, o jakie warto zadbać, dobierając preparat dla siebie.

Jakie składniki powinny znaleźć się w idealnym kosmetyku, dedykowanym kobietom dojrzałym?

Naturalne składniki kosmetyków

Cera z wiekiem zmienia swoje zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Mniejsza ilość kolagenu i kwasu hialuronowego sprawia, że skóra dojrzała traci na elastyczności i zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Dlatego też tak duże znaczenie mają dobrze dobrane naturalne składniki kosmetyków, które uzupełnią te niedobory.

Jedną z najważniejszych kwestii jest uzupełnienie ilości kolagenu, który jest głównym białkiem tkanki łącznej. Od lat jest stosowany w medycynie estetycznej, jako wypełniacz zmarszczek. Kolagen można przyjmować codziennie, jako składnik kremów i eliksirów.

Dermatolodzy, jako kolejny ważny budulec naskórka, wymieniają także ceramidy. Odgrywają one bardzo dużą rolę przy zapewnianiu skórze elastyczności i ochronieniu przed przepuszczaniem wody. Podobnie, jak kolagen ilość ceramidów znacznie słabnie. Dlatego też warto je dostarczać z zewnątrz.

Pomoc witamin

Zarówno suplementy diety, jak i składniki kosmetyków wykorzystują wszechstronne działanie witamin. Dostępne w eliksirach, olejkach i kremach mogą mieć bardzo duży wpływ na dojrzałą cerę.

Witamina E jest szczególnie dedykowana kobietom, które poszukują efektu wygładzonej skóry o wyrównanym kolorycie. Dzięki swoim właściwościom witamina zadba o odpowiednią ochronę błony fosfolipidowej. Szybko zauważymy poprawę stanu naszej cery.

Witamina A jest znana ze swoich właściwości złuszczających. Warto jednak wiedzieć, że odgrywa ona bardzo dużą rolę w opóźnieniu efektów starzenia, jak też przy produkcji kolagenu. Ten z kolei odpowiada za elastyczność i jędrność skóry.

Witamina C również wykazuje działanie wspomagające syntezę kolagenu. Ponadto składnik ten może pomóc w rozjaśnieniu przebarwień skóry i w wygładzeniu zmarszczek. Sprawia, że nasza cera jest pełna blasku wygląda młodziej.

Kosmetyki do różnych typów cery

Składniki te są dostępne w wielu kremach przeciwzmarszczkowych. Bardzo często występują ze sobą razem, dzięki czemu ich działanie jest jeszcze silniejsze.

Skóra dojrzała także może promieniować blaskiem oraz energią. Żeby dostarczyć jej wszelkich niezbędnych składników, warto wybierać dedykowane kosmetyki. Dzięki nim mamy pewność, że dostarczymy naszej cerze wszystkiego, czego potrzebuje. Kremy do twarzy i maseczki w płachcie do różnych rodzajów cery znajdziesz w sklepie https://callunamedica.com/.