× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Malowanie twarzy – atrakcje dla dzieci

malowanie twarzy

Dzieci lubią dobrą zabawę, dlatego potrzeba kreatywności, aby zapewnić im odpowiednią rozrywkę, zarówno w domu jak również podczas imprez w plenerze, czy przyjęć urodzinowych. Atrakcji może być mnóstwo, ale muszą być bezpieczne i dobrane do wieku. Jedną z nich, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem jest malowanie twarzy. Nie potrzeba dużych zdolności, aby cieszyć się ciekawym efektem. Animatorzy imprez, którzy mają w ofercie tego typu atrakcje, powinni być przeszkoleni, znać zasady higieny i posiadać odpowiednie farby przeznaczone wyłącznie do malowania twarzy. Również w warunkach domowych można pomalować twarz używając gotowych szablonów, a rezultat może nas zadziwić. Ładnie pomalowana twarz może być uzupełnieniem stroju na imprezę. 

Cechy dobrej farby do malowania twarzy:

Farby muszą być atestowane, pochodzenia naturalnego, przeznaczone do malowania delikatnej skóry twarzy dziecka, łatwo nakładające się, najlepiej na bazie wody i kremu, pozwalające na szybkie i łatwe zmycie przy pomocy wody i mydła lub mleczka kosmetycznego, nie brudzące rąk. Farby muszą być produktem kosmetycznym, hipoalergicznym – nie powodującym podrażnień skórnych i dodatkowego bólu. Idealne byłoby wykonanie wcześniej próby uczuleniowej na wewnętrznej stronie przedramienia, jednak na imprezach nie ma na to czasu. Niedopuszczalne jest stosowanie farb niezgodnych z przeznaczeniem, niewiadomego pochodzenia, mogących zawierać metale ciężkie, parabeny itp. Zawsze należy zapoznać się z etykietą produktu, zwrócić szczególną uwagę na skład. Do malowania twarzy należy używać odpowiednich pędzli, aplikatorów, gąbek. 

Malowanie twarzy wymaga stosowania zasad higieny:

–  nigdy nie używać farb z poprzedniego sezonu, ponieważ najczęściej są zanieczyszczone drobnoustrojami.

– akcesoria ułatwiające malowanie twarzy, muszą być zawsze czyste, myte i najlepiej zdezynfekowane po każdym użyciu, aby nie narażać dziecka na możliwość zakażenia skóry. Woda do płukania farb musi być zmieniana po każdym dziecku.

– farbę należy zmyć po ok. 2-3 godzinach.

Zabawa jest przyjemnością, ale bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Polecamy specjalistów w tej dziedzinie – Agencję Eventową Endorfins – http://endorfins.pl/