× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Depilacja laserowa – ciesz się aksamitnie gładką skórą!

depilacja laserowa

Chcesz pozbyć się niechcianych włosków z nóg lub spod pach? Skorzystaj z depilacji laserowej i zapomnij o tym problemie!

Codzienne golenie? Kremy rozpuszczające włoski? A może bolesna depilacja mechaniczna z użyciem wosku lub depilatora? Te metody pozwalają na usunięcie owłosienia, ale wymagają regularnego powtarzania, by skóra była gładka. Gdy chcesz stale cieszyć się takim efektem, depilacja laserowa będzie najlepszym wyborem!

Czym dokładnie jest depilacja laserowa? Na jakich partiach ciała można wykonać ten zabieg? Czy wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? W końcu, z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Depilacja laserowa – co to jest?

Zabieg depilacji laserowej ma na celu usuwanie niepożądanego owłosienia z wykorzystaniem specjalnego urządzenia laserowego. Wiązka lasera wnika wówczas w skórę i powoduje zniszczenie włoska z jego cebulką i korzeniami.

Depilacja laserowa bazuje na tak zwanej fototermolizie selektywnej. Energia lasera jest wtedy pochłaniana przez melaninę – ciemny barwnik włosa, a następnie zmienia się w energię termiczną, która niszczy włosek.

Depilację laserową można wykonać na wszystkich partiach ciała:

 • nogi – uda, kolana, łydki, stopy
 • pachy
 • strefa bikini
 • ręce – przedramię, ramię, dłoń
 • tors i brzuch
 • plecy
 • pośladki
 • twarz

Wobec tego depilacja laserowa może być wykonana na całym ciele – wszędzie tam, gdzie pojawiają się niechciane włoski.

Czy depilacja laserowa zawsze przynosi oczekiwane efekty?

Zabieg depilacji laserowej jest skutecznym sposobem na usunięcie niepożądanego owłosienia. Warto jednak wskazać, że nie zapewni on optymalnych efektów w przypadku każdej osoby.

Ze względu na swoją specyfikę depilacja laserowa polecana jest osobom z włoskami ciemniejszymi, bogatymi w melaninę, a także z jasną, nieopaloną skórą. Właśnie wtedy laser pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Niestety, u osób z włoskami jasnymi – blond, rudymi, siwymi – depilacja laserowa nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Depilacja laserowa – jeden zabieg nie wystarczy

Aby uzyskać optymalne efekty w usunięciu niechcianych włosków, należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej. Zatem jedna depilacja laserowa będzie niewystarczająca do tego, aby usunięć większość włosków.

Najlepsze rezultaty można uzyskać po około 4-6 seriach zabiegu powtarzanego w okresie od 4 do 8 tygodni. Wynika to z faktu, że wzrost włosków następuje cyklicznie i na proces ten składają się trzy fazy – anagenu, katagenu oraz telogenu.

Laser działa na włoski najskuteczniej w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Wówczas włosek zostaje wypalony i wykrusza się ze skóry. W pozostałych fazach nie dochodzi do usunięcia cebulki włosa z korzeniami, dlatego też zabiegi należy powtarzać, by usunąć wszystkie włoski na danym obszarze.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • stosowanie leków, ziół światłouczulających
 • depilacja woskiem na min. 4 tygodnie przed zabiegiem
 • zmiany skórne – opryszczka, bielactwo, rybia łyska, łuszczyca, uszkodzenia mechaniczne skóry
 • opalenizna
 • choroba nowotworowa

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Chociaż depilacja laserowa jest wyższym jednorazowym wydatkiem niż inne metody usuwania włosków, to jednak to sprawdzony wybór, który pozwala na uzyskanie atrakcyjnych oszczędności w przyszłości!

Za depilację laserową jednej strefy ciała, na przykład ud, łydek czy pach, zapłacimy około 200-300 złotych. W przypadku wykupienia pakietu zabiegów można uzyskać dodatkowe rabaty, dzięki czemu depilacja laserowa może być jeszcze tańsza!

Więcej informacji na temat depilacji laserowej można znaleźć na stronie cliniqmed.pl