× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej – jaki zabieg wybrać?

medycyna estetyczna

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom szeroką gamę różnego rodzaju zabiegów modelujących sylwetkę. Co warto wybrać?

Nawet najlepsza dieta i wytężony ruch nie zawsze dają optymalne efekty. Gdy liczy się skuteczne modelowanie sylwetki, doskonałym wsparciem są w tym przypadku specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.

Co dokładnie mogą zaoferować nam gabinety oferujące modelowanie sylwetki? Na co warto się zdecydować, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Sprawdź teraz!

Wymarzona sylwetka na wyciągnięcie ręki

Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej można uzyskać doskonałe rezultaty w modelowaniu sylwetki, w tym między innymi brzucha, pośladków, ud, a także innych partii ciała.

Modelowanie sylwetki oferowane w gabinetach medycyny estetycznej bazuje na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń oraz preparatów, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów w krótkim czasie – także bez potrzeby stosowania wymagających diet czy też intensywnych treningów.

Poprzez wybrane zabiegi modelowania sylwetki można uzyskać atrakcyjne efekty, w tym między innymi:

  • redukcja opornej tkanki tłuszczowej
  • wyszczuplenie sylwetki – zmniejszenie obwodów
  • ujędrnienie, wygładzenie i uelastycznienie skóry
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
  • zmniejszenie cellulitu i rozstępów
  • zwiększenie poziomu nawilżenia skóry
  • przyspieszenie przemiany materii

Wobec tego modelowanie sylwetki dostępne w gabinetach medycyny estetycznej to doskonała propozycja przeznaczona dla każdego – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którym zależy na piękniejszym wyglądzie swojego ciała. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

Zabiegi modelowania sylwetki w gabinetach medycyny estetycznej

Gabinety medycyny estetycznej działające na terenie całego kraju oferują swoim klientom szeroką paletę zabiegów na modelowanie sylwetki. Na co warto się zdecydować?

Endermologia LPG

To jeden z najbardziej popularnych zabiegów medyny estetycznej służący do wymodelowania sylwetki, a przy tym pozwalający na widoczne ujędrnienie skóry i zmniejszenie cellulitu.

Endermologia LPG to masaż podciśnieniowy prowadzony z wykorzystaniem specjalnego urządzenia z głowicą wyposażoną w masujące rolki i generującą próżnię. Zabieg wykonuje się u pacjentów ubranych w specjalny kombinezon. Specjalista przesuwa wtedy po ciele głowicę urządzenia, która zasysa skórę i poddaje ją działaniu rolek masujących w próżni.

Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem endermologii jest bezbolesnej bardzo skuteczne. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii minimum 10 zabiegów.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to modelowanie sylwetki z wykorzystaniem dwutlenku węgla podawanego podskórnie. Dzięki właściwościom dwutlenku węgla można wówczas uzyskać efekt bezbolesnego i skutecznego zredukowania ilości tkanki tłuszczowej, a także niedoskonałości skórnych – cellulitu, rozstępów.

Zabieg karboksyterapii przeprowadza się także w seriach – zaleca się przeprowadzenie od 5 do 10 zabiegów dla uzyskania atrakcyjnych efektów.

Zabiegi laserowe

Do modelowania sylwetki wykorzystuje się również szeroką gamę urządzeń laserowych, które skutecznie walczą z niedoskonałościami, na przykład Accent XL.

Podczas zabiegu dochodzi wtedy do podniesienia temperatury w odpowiednich warstwach skóry, co pozwala na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz na wyszczuplenie sylwetki. Zabiegi wykonuje się w serii od 6 do 8 procedur.

Kriolipoliza

Ten zabieg wykorzystuje specjalne właściwości niskich temperatur, które powodują rozbicie tkanki tłuszczowej. Do zabiegu stosowane jest urządzenie wyposażone w głowicę obniżającą temperaturę skóry do niskiego, ale bezpiecznego poziomu.

Kriolipoliza w modelowaniu sylwetki jest zabiegiem bezpiecznym, a przy tym bardzo skutecznym, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów już po pierwszym zabiegu. U wielu pacjentów uzyskano rezultaty zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej nawet o 30%!

Artykuł powstał we współpracy z Salonem Urody EGO MED SPA z Krakowa.