× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Połącz pasję z pracą i zapisz się na kurs makijażu!

kurs makijażu

Zawsze marzyłaś o tym, aby pracować jako makijażystka? Spełnij swoje marzenia i zapisz się na profesjonalny kurs makijażu!

Makijaż pozwala na wydobycie z twarzy ukrytego piękna. Daje nieograniczone możliwości w tworzeniu wyjątkowego wyglądu na każdą okazję. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie make-upem nie maleje. Kobiety malują się nie tylko same, ale również korzystają z profesjonalnych usług makijażystek

Gdy również uwielbiasz robienie makijażu na sobie oraz na innych, interesują Cię kosmetyki, a także podążasz za najnowszymi trendami w branży beauty, pomyśl o połączeniu swojej pasji z pracą i zapisz się na specjalny kurs makijażu!

Dlaczego warto wybrać się na kurs makijażu?

Profesjonalny kurs makijażu może być doskonałą okazja nie tylko do tego, aby dowiedzieć się, jak wykonać make-up na sobie, ale także na innych. Właśnie dlatego kursy makijaży są tak chętnie wybierane przez te kobiety, które chciałyby związać się z zawodem makijażystki.

Oczywiście, perfekcyjny make-up można nauczyć się szykować samemu, ale kurs to okazja do tego, aby potwierdzić swoje umiejętności i uzyskać potwierdzenie ich posiadania. Przebyty kurs będzie wówczas świadczył o tym, że posiadamy odpowiednią wiedzę oraz umiejętności do wykonywania makijażu.

Dobry kurs makijażu – czyli jaki?

Aktualnie do dyspozycji mamy szeroką paletę różnych kursów makijażu do wyboru. Na co zatem warto się zdecydować?

Dobry kurs makijażu to taki, który skupia się zarówno na teorii, jak i na praktyce. Powinien on przekazywać rozległe informacje dotyczące przygotowywania make-upu na kadzą okazję, a także powinien koncentrować się na ćwiczeniu malowania na modelkach.

Oczywiście, najlepiej, aby kurs był prowadzony przez specjalistę w dziedzinie makijażu, który posiada w tej dziedzinie duże doświadczenie, a także wie, jak przekazać swoją wiedzę oraz umiejętności kursantom.

Nie patrzmy przy tym na cenę. Tanie kursy makijażu bardzo często pozostawiają wiele do życzenia pod względem ich programu, a także trwają krótko, dlatego też uczestnicy uzyskują wtedy tylko szczątkową wiedzę dotyczącą przygotowywania makijażu. Lepiej zdecydować się na kurs kilkudniowy, który dokładne omawia wszystkie tematy.

Makijażystka – własny biznes czy praca na etat?

Po zakończonym kursie makijażu jego uczestniczka staje najczęściej przed wyborem – czy otworzyć własny biznes, a może zdecydować się na szukanie pracy na etat w istniejących już salonach?

Każda z tych propozycji ma swoje plusy i minusy, dlatego też warto je rozważyć. Zatrudnienie w innym salonie to wygoda, ale z drugiej strony także większe ograniczenia i niekiedy mniejsze zarobki. Własny biznes to swoboda w kształtowaniu własnej kariery, a także lepsze perspektywy finansowe.

Aktualnie przyszłe makijażystki mogą zapisać się także na taki kurs makijażu dla początkujących, który również podejmuje tematy związane z założeniem własnego biznesu od strony formalnej. Dzięki temu wejście w branżę beauty może być jeszcze łatwiejsze!

Ile kosztuje profesjonalny kurs makijażu?

Ceny za kurs makijażu są zróżnicowane i zależą od szeregu czynników, w tym między innymi od prestiżu szkoły, od czasu trwania i programu kursu, od stosowanych podczas niego kosmetyków do makijażu.

Koszty rozpoczynają się od około 500 złotych za kursy jednodniowe, natomiast kursy kilkudniowe to nierzadko wydatek od 1500 złotych wzwyż. Cena może wydawać się wysoka, ale warto pamiętać o tym, że jest to przyszłościowa inwestycja!

Aktualne cenniki kursów makijażu można znaleźć już teraz on-line na stronach internetowych szkół.

Artykuł powstał we współpracy z Instytutem Szkoleniowym Lukomades z Gliwic.