× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Mezoterapia igłowa – skuteczna terapia skóry od wewnątrz

mezoterapia

Chcesz cieszyć się piękną skórą na lata? Wybierz się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystaj z mezoterapii igłowej!

Prawidłowa pielęgnacja skóry odpowiednimi kosmetykami, a także prowadzenie zdrowego trybu życia to często za mało, aby skóra wyglądała młodo na długi czas. Aby uzyskać takie efekty, warto postawić na nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia igłowa to sprawdzony wybór.

Czym dokładnie jest mezoterapia? Kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie niesie ze sobą rezultaty? W końcu, ile kosztuje? Sprawdź teraz!

Czym jest mezoterapia?

Pod pojęciem takim jak „mezoterapia” znajduje się rodzaj miejscowego zabiegu niechirurgicznego, który polega na dostarczeniu do głębszych warstw skóry odpowiednich substancji aktywnych. Zabieg ten można prowadzić zarówno na skórze twarzy, jak i ciała.

Dzisiaj mezoterapia jest powszechnie stosowana w gabinetach dermatologicznych oraz medycyny estetycznej, gdzie jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez pacjentów z różnych grup wiekowych.

Rodzaje mezoterapii:

 • mezoterapia igłowa – ten rodzaj mezoterapii polega na zastosowaniu specjalnych pistoletów z igłami albo strzykawki z igłą
 • mezoterapia mikroigłowa – wykorzystuje krótkie igły nakłuwające skórę na mniejszą głębokość niż w przypadku mezoterapii igłowej
 • mezoterapia bezigłowa – wykorzystuje metodę elektroporacji prowadzącej do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych pod wpływem bezpiecznego prądu elektrycznego, do tej kategorii zalicza się także zabiegi sonoforezy (ultradźwiękowe), a także jonoforezy

Dlaczego mezoterapia igłowa jest tak skuteczna?

Najlepsze efekty przynosi mezoterapia igłowa, która pozwala na skuteczne dostarczenie wartościowych składników w głąb skóry. Jest to jednocześnie zabieg bezpieczny, który nie niesie ze sobą poważnego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

W tym przypadku za skuteczne rezultaty odpowiedzialne jest dwojakie działanie zabiegu, a mianowicie dostarczenie wybranych składników w skórę, a także jej na mikrouszkodzenia, które powstają przez przeprowadzanie nakłuć igłą, które pobudzają skórę do samodzielnej regeneracji.

Do zabiegów mezoterapii igłowej najczęściej wykorzystuje się gotowe koktajle składników aktywnych, które mogą zawierać wartościowe witaminy i minerały, kwas hialuronowy, ekstrakty z roślin, a także inne składniki w zależności od wskazań zabiegowych.

Wskazania do mezoterapii igłowej:

 • widoczne zmarszczki
 • obniżenie jędrności skóry
 • worki i cienie pod oczami
 • nadmierna suchość lub przetłuszczanie się skóry
 • blizny – potrądzikowe, pooperacyjne i inne
 • przebarwienia – posłoneczne i innego pochodzenia
 • nadmierne wypadanie włosów
 • cellulit
 • rozstępy

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg, podobnie jak inne procedury medycyny estetycznej, rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. W ich trakcie lekarz sprawdza kondycję skóry, a także eliminuje ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Następnie skóra pacjenta jest odpowiednio oczyszczana i rozpoczyna się zabieg. Lekarz wybiera właściwy preparat i umieszcza go w strzykawce lub w pistolecie. Potem rozpoczyna ostrzykiwanie skóry w niewielkich odległościach na głębokość kilku milimetrów.

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej skóra może być zaczerwieniona, mogą pojawić się obrzęki, zasinienia. Zanikają one na ogół po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Mezoterapia igłowa powinna być prowadzona w serii. Rezultaty najczęściej można zobaczyć po około 3-5 zabiegach, ale u wielu osób są one naprawdę bardzo dobre i utrzymują się na długi czas.

Jakie efekty daje mezoterapia?

Zabieg taki jak mezoterapia igłowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie, ale warto wskazać, że posiada on działanie długofalowe.

Dla najlepszych rezultatów mezoterapia igłowa powinna być prowadzona w serii. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie od 5 do 10 zabiegów w zależności od konkretnego przeznaczenia i miejsca prowadzenia zabiegu.

Gdzie można skorzystać z mezoterapii igłowej i ile trzeba za nią zapłacić?

Dzisiaj mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem i możemy skorzystać z niej w niemalże każdym gabinecie medycyny estetycznej w Polsce.

Koszty związane z przeprowadzeniem zabiegu są zależne głównie od wielkości obszaru zabiegowego, a także od wybranych preparatów. Najczęściej musimy liczyć się z kosztem od około 200 do 500 złotych za jeden zabieg.

Wiele gabinetów prowadzących mezoterapię igłową oferuje także specjalne pakiety zabiegów, dzięki którym klienci mogą zapłacić za nie jeszcze niższą cenę.

Więcej informacji na temat mezoterapii igłowej można znaleźć na stronie magnopere.pl.