× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak dbać o swoją kobiecość?

Zdefiniowanie kobiecości jest bardzo trudne, ponieważ nie istnieje jeden wzorzec kobiecości. Składa się na nią wiele czynników: wygląd, zachowanie, ale również i profilaktyka zdrowia. Jak dbać o swoją kobiecość?

Kobiecością określa się zadbane kobiety, które są pewne siebie, mają świadomość własnych atutów i potrafią dobrze to wykorzystać. To również synonim młodości. O kobiecość należy dbać, pielęgnować ją, niezależnie od wieku. Aby to zrobić, warto pamiętać o 5 istotnych kwestiach.

1.Odpowiedni dobór elementów garderoby

Wygląd jest niezwykle istotny w dbaniu o swoją kobiecość. Strój stanowi naszą wizytówkę. To, jak jesteśmy ubrani, wpływa na to, jak inni nas postrzegają. Ubiór komunikuje światu kim jesteśmy, jak się czujemy. Ponadto służy do wzmocnienia swoich dobrych cech, pozycji, a także i podkreślenia pewności siebie.

2.Właściwy make up

Makijaż ma na celu zakrycie ewentualnych niedoskonałości oraz podkreślenie kobiecego piękna. Niestety źle dobrany, może zrobić krzywdę np. dodać lat, uwydatniać zmarszczki i mankamenty. Przede wszystkim stawiamy na naturalny, delikatny makijaż, który ma podkreślić urodę. Nie potrzeba żadnego konturowania.

Wystarczy delikatny podkład oraz tusz do rzęs. Na większe wyjścia można pokusić się o nieco mocniejszy makijaż. Warto dodatkowo delikatnie zaznaczyć kości policzkowe. Doskonale sprawdzi się również czerwona szminka, która jest atrybutem kobiecości. Należy pamiętać, że make up. Pamiętaj, że nie musisz być mocno wymalowana, aby wyglądać seksownie. Subtelny makijaż w zupełności wystarczy.

3.Fryzura

Oprócz wyglądu i makijażu, na kobiecość wpływa również fryzura, jej kolor oraz cięcie. Kolor należy dobrać do typu urody. Natomiast cięcie do kształtu swojej twarzy. Przy doborze warto poprosić o pomoc fryzjera, najlepiej zaufanego. Podpowie Ci, jaka fryzura i jaki kolor będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Pamiętaj, że aby włosy dobrze wyglądały, muszą być zdrowe. Dlatego podcinaj je regularnie oraz zrób przerwę od stosowania lokówki, suszarki i prostownicy.

4.Odpowiednia dieta

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na samopoczucie oraz nasz organizm. Dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii zapewni Ci energię na cały dzień. Ponadto, zdrowa i zbilansowana dieta korzystnie wpływa na wygląd Twojego ciała i cery. Unikaj fast-foodów,  jedz dużo warzyw i owoców, a także staraj się pić dużo wody.

Zamień słodycze na zdrowsze desery. Pamiętaj również o aktywności fizycznej. Każdy rodzaju ruchu wyzwala endorfiny, a więc hormony szczęścia, które odpowiedzialne są za Twój dobry nastrój. Dzięki ćwiczeniom Twoja sylwetka będzie lepiej się prezentowała. Skorzysta na tym również Twoja skóra oraz cały organizm.

5.Czas dla siebie

Dbanie o swoją kobiecość to przede wszystkim poświęcanie czasu sobie. Oprócz codziennych obowiązków, takich jak opieka nad dziećmi, gotowanie, pranie, sprzątanie, znajdź czas tylko i wyłącznie dla siebie. Idź do koleżanki, do restauracji, na paznokcie lub odpręż się podczas kąpieli. Dzięki temu poczujesz się pełna sił.

Artykuł powstał we współpracy z portalem kobiecym KobiecySwiat.pl