× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Suplementy diety – co nam dają?

suplementy diety

Żyjemy szybko, więc i jemy szybko. Popularność fast-foodów wciąż rośnie, a społeczeństwo bynajmniej od tego nie zdrowieje.

Suplementy diety – rodzaje

  • Odchudzanie. Wśród suplementów diety, najbardziej popularne są środki wspomagające odchudzanie. Od wielu lat. Żadna inna dziedzina życia nie zbudza takich pragnień i oczekiwań, jak utrzymywanie, bądź próby odzyskania wagi sprzed tego magicznego momentu, kiedy przestaliśmy być eterycznymi aniołami.
  • Wspomaganie koncentracji. Suplementy diety „na pamięć”, są drugie w kolejności najczęstszego stosowania. Popularne wśród studentów i pracowników umysłowych, kierowców i gospodynie domowe.
  • Piękne włosy, skóra i paznokcie. Mimo że to pewniejszy sposób na poprawę kondycji włosów, paznokci i naszej skóry, suplementy diety przegrywają walkę ze środkami kosmetycznymi do pielęgnacji od zewnątrz.
  • Przyrost masy mięśniowej. Tu mówimy o suplementach diety dla osób czynnie uprawiających kulturystykę. Suplementy te to cała gama preparatów o różnym działaniu, niektóre z nich, o działaniu wspomagającym spalanie tkanki tłuszczowej, zalecane są również osobom, które pragną zrzucić kilka kilogramów, jako środki wspomagające odchudzanie. Najbardziej znane i popularne preparaty w swoim składzie zawierają głównie wysoko przyswajalne białko.
  • Suplementy diety dla kobiet w ciąży. Tak – pigułki z kwasem foliowym i kompleksem witamin zalecane kobietom w ciąży, to również suplementy diety, nie leki. Oprócz kompleksów witamin dla pań w ciąży, istnieją specjalne kompozycje również dla kobiet przechodzących menopauzę. Suplementy te nie są lekami, nie zawierają żadnej, nawet najmniejszej dawki hormonów i nie należy ich przyjmowania mylić z zastępczą terapią hormonalną.

Czy warto przyjmować suplementy?

Odpowiedź krótka brzmi – tak. Warto, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nasz organizm wykazuje zapotrzebowanie na składniki, których brakuje w naszym pożywieniu. Należy jednak pamiętać, że żadne suplementy nie zastąpią dobrej, zróżnicowanej diety.

One thought on “Suplementy diety – co nam dają?

  • Mimo że to pewniejszy sposób na poprawę kondycji włosów, paznokci i naszej skóry, suplementy diety przegrywają walkę ze środkami kosmetycznymi do pielęgnacji od zewnątrz.

Comments are closed.