× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zabieg skleroterapii – przebieg i bezpieczeństwo

żylaki

Skleroterapia jest jedną spośród technologii leczniczych wykorzystywanych w leczeniu długotrwałej niewydolności żylnej. Popularna już od dawna w wielu krajach, wspiera uleczanie żylaków kończyn dolnych. Skleroterapia polega na świadomym spowodowaniu odczynu zapalnego ściany naczynia żylnego zmienionego żylakowato. Uzyskuje się w tenże sposób zatrzymanie światła naczynia. Wstrzyknięty lek podrażnia błonę wewnętrzną oraz obkurcza naczynie żylne. Kolejny aparat blokujący naczynie o 2/3 jej wyboru funkcjonuje na drodze nerwowej.

Na czym polega zabieg?

Mechanizm leczniczy polega na podaniu leku, jaki „pobudza” ściany naczynia, powodując miejscowe zapalenie. Mechanizm zapalny przechodzi w ciężkie włóknienie. Potem dochodzi do zarośnięcia naczynia. W tenże sposób zamyka się nieefektywne oraz brzydko wyglądające naczynia powodując, iż po wielokrotnym zrobieniu tego typu zabiegu owe zupełnie znikają. Gdyż zabieg jest wykonywany za pomocą niezwykle cienkich igieł – jest on całkiem pewny oraz bezbolesny.

Pożądane rezultaty

Skleroterapia Wrocław jest technologią bezpieczną, jaka obarczona jest małą ilością potencjalnych powikłań. Powikłaniem najmniej lubianym poprzez pacjentki jest szansa wystąpienia po zabiegu przebarwienia o odcieniu brązowym umieszczonym wzdłuż przebiegu poddanego leczeniu naczynia. W większości chorych przebarwienia znikają instynktownie do 12 miesięcy po zabiegu, tymczasem u prawie 5% chorych przebarwienia mają charakter trwały. Zabiegów nie robi się u pań ciężarnych oraz karmiących, osób z chorobą nowotworową.

Skleroterapia – zalecenia po zabiegu

Gdyż skleroterapia jest niemal bezinwazyjna, prawie od razu po zabiegu możemy powrócić do odpowiedniego życia. Należy natomiast pamiętać o ochronie przeciwzakrzepowej. Po pierwsze tuż po wyjściu z gabinetu należy wybrać się na chociaż godzinny spacer, jaki poprawi krążenie i pozwala ocenić własne nastawienie. W następnych tygodniach lepiej unikać dużych temperatur oraz dłuższego siedzenia lub stania.

Możliwe zdarzenia niepożądane

Pomimo doświadczenia i należytej staranności doktora u każdego pacjenta leczonego skleroteriapią dojść może do wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Ich wystąpieniu sprzyjają takie elementy jak nadwaga, cukrzyca, nieodpowiedni stan ogólny, niedożywienie, niezdrowy styl życia, wcześniejsze operacje, obecność ognisk zakażenia i szereg pozostałych elementów takich jak odbyta zakrzepica, terapia hormonalna, wykorzystywanie pozostałych typów kuracji farmakologicznej, przedłużające się unieruchomienie oraz odmienne.