× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zabieg mezoterapii igłowej w Cudmed

mezoterapia

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg, jaki polega na wstrzykiwaniu wprost w skórę treści o oddziaływaniu leczniczym. Do aplikacji środka wykorzystywana jest mała igła o długości od 0,5 do 1,5 cm. Co więcej, po nakłuciach robi się masaż obszaru zabiegowego, jaki przyczynia się do zminimalizowania obrzęku i pomaga w ciągłym rozprowadzeniu treści z elementami wzmacniającymi. Środki stosowane w mezoterapii igłowej mają na celu odbudować skórę i pobudzić krążenie.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym spośród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, jakiemu poddaje się tysiące pacjentów. Na czym polega jej sekret? Zabieg polega na dostarczaniu pod skórę treści czynnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, glikole oraz biopierwiastki za pomocą strzykawki oraz igły. Zabieg wykorzystywany jest na poprawę rozciągnięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz pozostałych części ciała i w celu redukcji cellulitu.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

To, co obecnie popularne jest pod określeniem mezoterapii igłowej, to przede wszystkim zabiegi estetyczne, polegające na serii małych oraz gęstych wkłuć. Ich głębia zależy nie jedynie od wykorzystanych środków, lecz przede wszystkim od kłopotów skórnych, jakich pragniemy się pozbyć. Podczas zabiegu stosuje się wgłąb skóry czynne treści, mające polepszyć jej formę. Mezoterapia igłowa jest niechirurgicznych zabiegiem, jaki z przeznaczeniem może wykonać profesjonalny kosmetolog.

Mezoterapia igłowa: wskazania do zabiegu

Mezoterapia w Cudmed Ostrowiec Świętokrzyski jest zalecana wszystkim, jacy z różnorodnych względów nie są usatysfakcjonowani z kondycji własnej skóry. Mowa tu często o skórze szarej, zmęczonej, z widocznymi cechami starzenia. Wskazaniem do zabiegu mogą być także rozstępy powstałe na skutek przebytych dolegliwości czy ciąży. Odpowiednie wykonanie mezoterapii zapewni też ograniczenie cellulitu, blizn i powstrzyma wypadanie włosów. To ostatnie powiązane jest ze wzmacnianiem cebulek włosków poprzez treści czynne wstrzykiwane pod skórę.

Jakie są przeciwwskazania do robienia mezoterapii igłowej?

Pomimo iż mezoterapia igłowa jest zabiegiem odnawiającym, nie jest zalecana każdemu. W wypadku chęci poprawy jakości skóry, walki z występującymi czy zwiększającymi się zmarszczkami, widocznym cellulitem, rozstępami lub niepotrzebnym wypadaniem włosów czy łysieniem zalecane jest jej wykonywanie. Są natomiast przeciwwskazania do korzystania z tego rodzaju zabiegów. Dotyczą one pań w ciąży i karmiących piersią.