× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden spośród zabiegów, jakie w ubiegłych latach zyskały na popularności. Zapewnia szansę nadania ustom oczekiwanego kształtu, dodania wielkości oraz poprawy zwilżenia. Cel zależy od wieku pacjenta. U osób młodszych, zabieg przeprowadzany jest przeważnie w celu powiększenia warg, jakie z natury są wąskie. W wypadku starszych osób celem jest przeważnie chęć odnowienia ustom ich naturalnej wielkości.

Kiedy należałoby pomyśleć o zabiegu wypełniania ust?

Modelowanie lub powiększenie ust jest dopuszczalne w wypadku braku zadowolenia pacjenta z kształtu ust, ich budowy lub koloru. Naturalne powiększenie ust wykorzystuje się w wypadku dysproporcji czy niewielkiej objętości ust. Na nieestetyczny kształt ust mają wpływ takie elementy jak: oddziaływanie promieni słonecznych, wahania temperatury, ekspozycja na wiatr. Usta wypełnia się kwasem hialuronowym, co nadaje im sprężystości, usprawnia kolor oraz doprowadza do ich regeneracji.

Powiększanie ust — jak wygląda?

Powiększanie ust, jak każdy zabieg, potrzebuje konsultacji medycznej. Na bazie wywiadu specjalista powie, czy nie ma przeciwwskazań do jego zrobienia. Przed zabiegiem powiększania czy modelowania ust specjalista stosuje znieczulenie. Usta są niezwykle unerwione oraz wykonanie zabiegu bez znieczulenia mogłoby być po prostu nie do zniesienia, szczególnie iż zabieg potrzebuje przeważnie choćby kilkunastu wkłuć pod skórę. Na ogół wykorzystuje się znieczulenie nasiękowe, więc ogólne. Polega to na wprowadzeniu środka przeciwbólowego igłą pod skórę od strony jamy ustnej.

Jakie są zalecenia po zabiegu, jak wygląda miejsce poddane zabiegowi?

Po zabiegu przede wszystkim trzeba unikać ciepła więc słońca, gorących napojów, sauny. Należy także pamiętać o unikaniu kąpieli w basenie, morzu, solarium. Po zabiegu może nastąpić obrzęk trzymający się poprzez parę dni. Jest to całkowicie naturalne. Zazwyczaj po zabiegu w jest również wizyta kontrolna, tak by pacjent czuł się pewnie. Może zdarzyć się również tak, iż podczas podania środka specjalista wkuwając się igłą czy kaniulą napotka na naczynko. Wówczas na ustach pojawi się krwiaczek, jaki może utrzymywać się poprzez parę dni.

Jaki jest rezultat zabiegu?

Powiększanie ust to zabieg, jaki zapewnia rezultat natychmiastowo, natomiast w ciągu pierwszych paru dni jest on powiększony poprzez naturalny obrzęk będący u każdej pacjentki. Po jego minięciu jest widoczny końcowy efekt, jaki utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Modelowanie ust zapewnia rezultat systematycznie w miarę jak ustępuje obrzęk pozabiegowy. Jest doskonale widoczne na powierzchni czasu po paru zabiegach minimalna ilością kwasu hialuronowego.

Więcej informacji na temat zabiegu:

https://instytut.bielenda.pl/oferta/medycyna-estetyczna/powiekszanie-ust-wypelnianie-i-modelowanie-ust/