× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Wybielanie zębów, czyli wszystko co warto wiedzieć o tym zabiegu

zęby

Biały, piękny uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Na szczęście stomatologia zna proste sposoby na to, by cieszyć się olśniewająco białym uśmiechem. Nie trzeba się obawiać tego zabiegu, który nie tylko korzystnie wpływa na kondycję uzębienia, ale również może znacząco poprawić stopień pewności siebie. Przynosi znacznie lepsze efekty niż wybielanie zębów pastą czy nakładkami, które można kupić w aptece.

Wybielanie zębów – na czym polega?

Istnieje kilka metod profesjonalnego wybielania zębów, które przynoszą natychmiastowe efekty. Korzystają z nich celebryci, a także przedstawiciele zawodów, w których ważny jest bezpośredni kontakt z klientem. Można wybierać wśród wybielania zębów laserem, z użyciem lamp czy metodą nakładkową.

Podczas wybielania laserowego stomatolog pokrywa powierzchnię zębów żelem zawierającym nadtlenek wodoru. Substancja czynna mająca właściwości wybielające jest aktywowana poprzez wiązkę lasera, która jest bezpieczna dla pacjenta. Metoda nakładkowa jest najbardziej pracochłonna, wymaga bowiem stworzenia odcisku zębów, który posłuży do opracowania specjalnych nakładek na zęby pacjenta.

Gotowe nakładki zawierające żel wybielający nosi się w dzień przez kilka godzin lub zakłada na noc. Wybielanie poprzez użycie specjalnych lamp to bardzo nowoczesna i coraz częściej wybierana metoda, która jest alternatywą dla metody laserowej. Na zęby nakłada się żel z nadtlenkiem wodoru, który aktywowany jest poprzez zimne światło specjalnej lampy.

Zabieg wybielania zębów

Warto podkreślić, że zabieg wybielania zębów jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Wybielanie metodą laserową i poprzez naświetlania trwa około 30 minut do godziny, którą należy spędzić u stomatologa.

Metoda nakładkowa wymaga dłuższego noszenia odcisku na uzębieniu. Wybór metody powinien jednak należeć do stomatologa, który weźmie pod uwagę stan uzębienia oraz preferencje pacjenta. Tuż po wykonaniu zabiegu wybielania zębów, nie powinno się spożywać pokarmów przez około 2 godziny, natomiast można pić wodę mineralną.

Przez 48 godzin powinno się unikać produktów, które mogą powodować przebarwienia – jest to między innymi kawa, herbata, ciemne napoje i soki, wino. Powinno się również unikać palenia papierosów. Kolejne 14 dni po zabiegu zaleca się używanie pasty mającej łagodne działanie wybielające zęby.

Ile kosztuje wybielanie?

Koszty wybielania zębów uzależnione są od wybranej metody. Najtańsza okazuje się metoda nakładkowa, której cena waha się w granicach 500-800 złotych. Wybielanie zębów laserem to znacznie droższa usługa, której cena może wynosić nawet 2 tysiące złotych za oba łuki zębowe.

Bardzo podobne koszty dotyczą wybielanie zębów poprzez naświetlania. Wybór metody zawsze ostatecznie należy do stomatologa, ponieważ nie każdy pacjent może wykonać skuteczne wybielanie. Dzieje się tak np. w przypadku posiadania martwych zębów.

Wówczas szansą na biały uśmiech jest choćby wykonanie licówek, których koszt to nawet 2 tysiące złotych za jeden ząb! Jeśli ktoś nie zdecyduje się na usługę stomatologa, może kupić dobrą pastę wybielającą lub nakładki w aptece – będzie to wydatek kilkudziesięciu złotych.

logoArtykuł powstał we współpracy z www.annadentalclinic.com