× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zalety korzystania z pakietu zdrowotnego

pakiet zdrowotny

Kolejki u państwowych lekarzy to bardzo często spotykany problem. Mimo tego, że często musimy otrzymać numerek to i tak potem czekamy wiele godzin. Jak temu zapobiec? Warto zakupić pakiet zdrowotny.

Co to jest?

Pakiet medyczny jest alternatywą dla ogromnych kolejek, publicznej opieki zdrowotnej, długich rejestracji czy słabej obsługi klienta. Dobrowolne, prywatne ubezpieczenie zdrowotne musimy zakupić, jednak takie działanie może być ciekawą opcją dla osób, które po kilku miesiącach oczekiwań decydują się na prywatną wizytę. Tego typu ubezpieczenie od razu łączymy z grupowym, które jest realizowane przez pracodawcę. Możemy je jednak zakupić dla pojedynczego klienta na przykład siebie, rodziny czy partnera. 

Prywatne ubezpieczenia z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że pakiety zdrowotne nie zastąpią nam publicznej opieki zdrowotnej. Takie usługi jak hospitalizacja czy ratownictwo medyczne bardzo rzadko kiedy są zawarte w takich ubezpieczeniach. Również opieka stomatologiczna czy ortodontyczna prawdopodobnie nie będą zawarte w takich ubezpieczeniach. 

Dlaczego warto zakupić pakiet medyczny?

Dzięki zakupowi takiego ubezpieczenia będziemy mieli ułatwiona dostęp do konkretnego specjalisty. Bardzo często nie będziemy potrzebowali nawet skierowania. Kolejną zaletą jest krótki czas oczekiwania. Każdy z nas wie ile musimy czekać na zabieg, czy wizytę w przypadku NFZ. Pakiet zdrowotny to całkiem coś innego, a kolejki są znacznie mniejsze. Łatwość rejestracji to również wielki plus. Spora ilość placówek ma możliwość umówienia wizyty przez internet, co jest niezwykle pomocne na przykład w czasie choroby. W niektórych wypadkach będziemy mieli możliwość skorzystania z placówki, która nie współpracuje z firmą ubezpieczającą. Cały pakiet dostosowujemy do siebie i na podstawie tego określana jest cena. 

W jaki sposób wybrać idealny pakiet?

Do czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, podczas wybierania pakietów należą:

  • Zdrowie. Dla osób, które chorują na przewlekłe schorzenia, lub jakichś się obawiają, zaleca, ze względu na geny, zaleca się odpowiedni zakres specjalizacji.
  • Wiek. Jest to dość oczywiste kryterium, od którego wiele zależy.
  • Krewni. Typ pakietu zależy od tego, czy zamierzamy ubezpieczyć jedynie siebie, czy całą rodzinę. W przypadku planowania ciąży, warto sprawdzić, czy pakiet obejmuje jej prowadzenie.
  • Miejsce zamieszkania. Warto sprawdzić, czy wokół nas są placówki oferowane przez konkretny pakiet.
  • Cena. Bardzo ważne kryterium, kiedy określimy wszystkie poprzednie, możemy podliczyć wydatek oraz porównać go z dotychczasowymi wizytami lekarskimi.