× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jakie kosmetyki wybierają profesjonaliści?

zestaw

Otwierasz własny salon kosmetyczny? A może należysz do grona tych osób, które postanowiły odejść od standardowej pielęgnacji, bazującej na produktach drogeryjnych? Zdaniem profesjonalistów najlepsze efekty przynosi stosowanie kosmetyków specjalistycznych. Jakie są zalety tego typu produktów? Czym różnią się kosmetyki profesjonalne od drogeryjnych? Jak dobrać odpowiedni kosmetyk? Podpowiadamy.

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki profesjonalne?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup kosmetyków profesjonalnych. Dotyczy to nie tylko, właścicieli gabinetów kosmetycznych, ale także i osób fizycznych. Jak sama nazwa wskazuje, są to produkty przeznaczone do użytku profesjonalnego, a ich główną cechą charakterystyczną jest zawartość wysokiego stężenia substancji aktywnych. Dzięki temu preparaty odznaczają się dużą skutecznością, gwarantując tym samym uzyskanie natychmiastowego efektu poprawy wyglądu skóry, co znacznie podnosi jakość wykonywanych zabiegów. To jednak nie wszystkie zalety kosmetyków profesjonalnych, warto tutaj również wspomnieć o bezpieczeństwie ich użytkowania. W większości są to produkty pozbawione składników komadogennych, czyli takich, które mogłyby zapychać pory skóry.  Co więcej, w ich składzie nie znajdziemy także substancji silnie zapachowych i sztucznych barwników, które są najczęstszą przyczyną występowania alergii skórnych.
Wiele firm udostępnia w swojej ofercie sprzedażowej produkty przystosowane do wykorzystania wyłącznie w salonie, jak i w domu. Jedną z takich firm jest marka Nanili, która udostępnia swoim klientom preparaty do pielęgnacji specjalistycznej oraz domowej.
 
Czym kierować się przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy?

Jeżeli chodzi o kosmetyki profesjonalne, to oferta polskiego rynku jest niezwykle atrakcyjna, co z kolei znacznie ułatwia dopasowanie produktu względem indywidualnych potrzeb. W tym konkretnym wypadku należy się skupić przede wszystkim na problemie skórnym, z jakim się zmagamy, może to być np. trądzik, rozszerzone pory, zmarszczki, utrata jędrności, nadmierne przesuszenie skóry itp. Stosowanie kosmetyków dobranych nieumiejętnie do danego typu skóry skutkować może pogorszeniem się stanu jej wyglądu. Warto pamiętać również o tym, że najlepsze efekty przynosi stosowanie kosmetyków z tej samej serii, które bazują na takich samych składnikach, co nie tylko zwiększa skuteczność zastosowanej pielęgnacji, ale też zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.