× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Koniec z kolejkami! Wybierz prywatny pakiet medyczny

medic

Kolejki są zmorą polskiej publicznej służby zdrowia. W naszym kraju nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz nie kręciłaby głową z niedowierzaniem, widząc datę najbliższego terminu wizyty u specjalisty. Na konsultację z dermatologiem czy endokrynologiem musimy czekać najczęściej kilka miesięcy. Kolejka do podstawowych zabiegów medycznych może trwać nawet kilka lat. Remedium na wszystkie te bolączki mogą być prywatne pakiety medyczne. Dowiedz się, dlaczego jest to doskonały wybór.

Prywatny pakiet medyczny – na czym polega

Obecnie niemal wszystkie większe prywatne kliniki oferują swoim pacjentom tak zwane prywatne pakiety medyczne. Co kryje się pod tym terminem? Pakiet medyczny to opłacany z góry lub w ratach abonament, który pozwala nam na nielimitowany dostęp do lekarza rodzinnego oraz określonej grupy lekarzy specjalistów. Pakiet ten może być dopasowany indywidualnie do naszych potrzeb. W zależności od tego, w jakim wieku jesteśmy, jak przedstawia się nasza sytuacja rodzinna i zdrowotna – możemy skomponować najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę. Zwykle podstawowe pakiety obejmują nielimitowane wizyty u lekarza rodzinnego oraz kilku lekarzy najpopularniejszych specjalizacji – ginekologa, dermatologa czy kardiologa. Wybierając pakiety bardziej rozbudowane, otrzymujemy dostęp do większej ilości specjalistów. Jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, które zwykle kosztuje nas mniej niż indywidualne prywatne wizyty u lekarza. 

Dlaczego warto wybrać prywatny pakiet medyczny?

Prywatne pakiety medyczne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają już dosyć korzystania z publicznej służby zdrowia. Decydując się na pakiet medyczny, możemy wybrać formę zapłaty. W większości jest ona dostępna w formie lekkich rat, co sprawia, że abonament nie jest obciążeniem dla domowego budżetu. Korzyści, jakie otrzymujemy są zaś  trudne do przecenienia. Nie tylko zostawiamy za sobą kolejki do specjalistów, które deklasują swoją długością niejeden “ogonek”  stojący za papierem toaletowym w czasach słusznie minionych. Przede wszystkim otrzymujemy kompleksową opiekę medyczną, życzliwy personel w przychodniach oraz możliwości na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Należą do nich między innymi konsultacje online (proponowane przez wiele klinik) oraz internetowy system zapisów do lekarza, który pozwoli nam spokojnie zapisać się na wizytę bez konieczności telefonicznego “dobijania się” do przychodni od samego rana. 

Jaki pakiet wybrać?

Rodzaj pakietu medycznego powinien być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, wieku i sytuacji zdrowotnej. Dlatego przed zakupem dobrze jest zapoznać się z ofertą przedstawioną przez klinikę. Najczęściej mamy do wyboru pakiety indywidualne i rodzinne. Nierzadko pojawiają się także takie dopasowane do potrzeb seniorów. Przed wyborem zastanówmy się dobrze, do jakich specjalistów najczęściej próbujemy się dostać i z którymi z nich kontakt będzie nam najbardziej  potrzebny. Po podjęciu decyzji pakiet najczęściej możemy zakupić online. 

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl