× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Włosy syntetyczne Clip In – wszystko, co warto wiedzieć

włosy syntetyczne clip in

Każda kobieta marzy o wspaniałej fryzurze, w której wyglądałaby idealnie. Często pragniemy zmienić swój obraz, ponieważ długość nie jest zadowalająca lub chcemy mieć kręcone włosy zamiast naturalnie prostych. W takich przypadkach na ratunek przychodzą syntetyczne włosy Clip In, czyli włosy na klipsach, które pozwolą łatwo przekształcić swój wygląd bez szkód dla naturalnej fryzury.

Czym dokładniej są włosy syntetyczne?

Włosy syntetyczne clip in – Cameron Hair wykonane są z włókien syntetycznych, przypominających swoim wyglądem naturalne włosy. Włosy tego typu mocowane są za pomocą przezroczystych taśm z klipsami, które wpina się w bezinwazyjny sposób pod pasma naturalnych włosów. Materiałem do produkcji włosów syntetycznych mogą być takie włókna jak winyl lub nylon.

Syntetyczne włosy są ciekawym wyborem na tworzenie kreatywnych eksperymentów z włosami. Włosów syntetycznych nie można farbować, więc ich asortyment w sprzedaży jest bardzo szeroki – mnogość nakładek pozwala na znalezienie koloru najbardziej podobnego do naszych naturalnych włosów.

Zalety syntetycznych włosów

Pierwszą i najważniejszą cechą syntetycznych włosów Clip In jest ich łatwość użytkowania, pozwalająca na szybką zmianę wyglądu i stworzenie nowego, niepowtarzalnego stylu. Włosy tego typu są niedrogie i mogą być używane na co dzień, jak i na specjalne okazje. Co najważniejsze, gdy posiadamy rzadkie i chaotycznie rozmieszczone pasma, syntetyczne włosy zadbają o poprawne przekształcenie fryzury.

Korzyści związane ze stosowania syntetycznych włosów

  • Są całkowicie bezpieczne dla twojego zdrowia, ponieważ nie musisz wystawiać własnych, naturalnych włosów na działania chemiczne lub farby, które mogą sprawić, że włosy będą słabe i cienkie.
  • Syntetyczne włosy Clip In są znacznie tańsze w porównaniu z przedłużkami w salonie kosmetycznym. Ponadto oszczędzają czasu na tworzenie fryzur, ponieważ są łatwe w samodzielnej stylizacji.
  • Trzymają się mocno i nie kolidują z aktywnym trybem życia, takim jak uprawianie sportu, czy chodzenie na basen.
  • Można w łatwy i prosty sposób zwiększyć objętość i długość własnych włosów.
  • Wyglądają naturalnie, a przy odpowiednim doborze odróżnienie syntetycznych włosów od prawdziwych jest niemożliwe.
  • Ponadto niektóre typy można zwijać, prostować lub zawijać na lokówkach. Syntetyczne włosy są w stanie wytrzymać temperatury dochodzące do 180 stopni Celsjusza.

Podstawowe zasady opieki

Głównym zadaniem podczas zakupu pierwszych syntetycznych włosów jest nauka tego, jak właściwie je pielęgnować, aby zachować ich pierwotny, świeży wygląd. Jeśli odpowiednio zastosujemy się do zasad pielęgnacji, syntetyczne włosy przez długi czas będą mogły olśniewać orzeźwiającą świeżością.

Jak opiekować się włosami syntetycznymi?

Syntetyczne włosy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, praktycznie nieróżniących się od włosów naturalnych i mogących trwać wystarczająco długo przy odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać o zdejmowaniu ich na noc i przechowywaniu w odpowiednich opakowaniach, aby zadbać o ich jak najdłuższą żywotność.

Do mycia syntetycznych włosów Clip In powinnyśmy używać specjalnego szamponu do suchych włosów. Przed rozpoczęciem mycia należy zdjąć pasma, uważnie je rozczesać i umyć w letniej, umiarkowanej pod względem temperatury wodzie.

Sztuczne włosy można suszyć w naturalny sposób na ręczniku lub sznurku. Podczas suszenia nie wolno ich wycierać, skręcać ani czesać. Ponadto nie powinno się korzystać z suszarek elektrycznych. Dobrą decyzją będzie zostawienie włosów samym sobie w celu ich naturalnego wyschnięcia.

Prawidłowe dobranie syntetycznych włosów

Prawidłowe dobranie wysokiej jakości syntetycznych włosów Clip In pomaga w szybki sposób stworzyć nowy wizerunek bez żadnego wysiłku. Ten rodzaj sztucznych włosów jest znacznie tańszy niż procedura przedłużania w salonie kosmetycznym. Co więcej, zyskujemy dzięki temu możliwość samodzielnego eksperymentowania z ich użyciem, a sam proces zapinania należy do łatwych i przyjemnych doświadczeń.