× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Pełne objętości, wyraźnie zarysowane usta to marzenie wielu kobiet, w każdym wieku

powiększanie ust

Pełne objętości, wyraźnie zarysowane usta to marzenie wielu kobiet, w każdym wieku. Jędrne, pełne i symetryczne  są synonimem kobiecości i zmysłowości. Małe, wąskie usta lub zaburzone proporcje górnej i dolnej wargi są wskazaniami właśnie do zabiegu powiększenia czerwieni wargowej. Spośród szerokiej gamy zabiegów medycyny estetycznej modelowanie ust jest obecnie jednym z tych, na które Pacjenci umawiają się najczęściej. Niejednokrotnie na zabieg decydują się również mężczyźni. Prawidłowo wykonany zabieg z pewnością zwiększa poczucie atrakcyjności, poprawia samoocenę i pozwala cieszyć się pełnymi ustami i uśmiechem.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania i korekty ust oraz ich okolicy to zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to popularna metoda poprawy wyglądu, ponieważ efekty widoczne są od razu po zabiegu. Często pierwsze zdanie, jakie pada w gabinecie przed zabiegiem to: ‘’Pani doktor, nie chcę ust jak……”. Dlatego zawsze wspólnie z pacjentem staram się wykonać projekt, na którym uzgodnimy nasze cele. Wspólnie tworzymy rysunek tego, jak usta powinny wyglądać po zabiegu, biorąc pod uwagę ich naturalny kształt i wielkość, mimikę, kształt twarzy, wiek pacjentki, wyobrażenie o idealnych ustach… Następnym krokiem jest wykonanie zdjęcia, znieczulenie pacjenta i podanie preparatu. Technika zabiegu zależy od tego co chcemy osiągnąć, dlatego czasem są to iniekcje wzdłuż konturu, czasami linijne podanie hialuronowego kilka milimetrów od konturu, czy też punktowe wstrzyknięcia tuż nad nim. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego, lekarz rozmasowuje skórę ust oraz okolic. Zabieg trwa zazwyczaj do 45 minut. Całkowity efekt po zabiegu widoczny jest po 2-3 dniach i utrzymuje się około 12 miesięcy. Mniej więcej po takim terminie zabieg należy powtórzyć w celu utrzymania efektu.

Dlaczego zabieg wykonuje się z użyciem kwasu hialuronowego?

Współcześnie ciężko sobie wyobrazić medycynę estetyczną bez kwasu hialuronowego. Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego cieszą się obecnie ogromną popularnością i są jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych na całym świecie. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego ze względu na bezpieczeństwo, dobre efekty i trwałość produktu są cennym skarbem w medycynie anty-aging. Kwas hialuronowy cechuje się przede wszystkim bardzo dużą zgodnością biologiczną z tkankami ludzkimi i dlatego doskonale sprawdza się w roli wypełniacza. Jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciało obce i nie mają właściwości immunogennych i nie wywołują reakcji alergologicznych. Znalazł zastosowanie w wielu gałęziach medycyny np. w ortopedii, reumatologii, okulistyce, urologii, laryngologii,stomatologii i dermatologii. Na rynku estetycznym jako wypełniacz istnieje od lat 90. Początkowo był produkowany z pępowiny płodów lub z grzebieni kogucich. Współcześnie nie jest pochodzenia zwierzęcego. Jest syntetyzowany w bardzo zaawansowanych procesach biotechnologicznych przy użyciu bakterii z grupy paciorkowców. Kwas hialuronowy jest też na bardzo szeroką skalę używany w kosmetologii i przemyśle farmaceutycznym.