× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Skuteczne sposoby na zmarszczki

zmarszczki

Sprawdzone sposoby na zmarszczki pozwolą na znacznie dłuższe zachowanie młodo wyglądającej skóry na twarzy, i to często bez konieczności użycia drogich zabiegów medycyny estetycznej czy też kremów. Dobrze dobrane sposoby dbania o cerę, będą łagodne i bezpieczne, dlatego można je nawet stosować w przypadku wrażliwej skóry. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób można zapobiegać przedwczesnym procesom starzenia się skóry, jak również jak spłycać zmarszczki, do których powstania już doszło.

Pokonać zmarszczki, oszukać czas

Im lepiej dane nam będzie je poznać, tym skuteczniejszego wyboru broni dokonamy. Zmarszczki na pewno są nieproszonymi gośćmi na skórze. Potrafią niezwykle uprzykrzać życie, obniżają poczucie własnej wartości, jak również samopoczucie. Wiele spośród pan chce je zaakceptować, uważając, iż taka jest kolej rzeczy. Zmarszczki nie biorą się znikąd. Nic nie dzieje się bez żadnej przyczyny, także zmarszczki mogą pojawiać się na skórze na skutek oddziaływania zewnętrznych czynników, jak i zaburzeń w zakresie jej mechanizmów wewnętrznych. Najczęściej pojawiają się zmarszczki grawitacyjne i mimiczne.

Te drugie mogą występować już po 26 roku życia, zaś ich przyczynę stanowi skurcz w obrębie mięśni twarzy. To na niej pojawiają się przecież wszelkie nasze emocje – radość, smutek, lęk czy strach. Uśmiechamy się, marszczymy nasze czoło, wszystko to przyczynia się do występowania zmarszczek. Fibroblasty, które odpowiadają za produkowanie elastyny i kolagenu zmieniają się pod wpływem skurczu mięśni, zaś struktura skóry ulega osłabieniu.

Pierwsze zmarszczki pojawią się tam, gdzie skurcze mięśni występują najczęściej, tak więc w okolicy czoła, brody, ust i oczu. Zmarszczki typu grawitacyjnego są już zupełnie innym rodzajem. W tym wypadku to nie fibroblasty podlegają zmianom, zaś zmniejszeniu ulega ilość kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za elastyczność i sprężystość skóry. Deficyt ten postępuje razem z wiekiem z uwagi na ich coraz słabszą syntezę.

Produkty na zmarszczki

Krem przeciwzmarszczkowy

Dobrej jakości krem na zmarszczki, bogaty będzie w odpowiednie antyoksydanty, które mają za zadanie przeciwdziałać wolnym rodnikom odpowiedzialnym za przyspieszone procesy starzenia się skóry. Najczęściej stosowanymi w kosmetyce przeciwutleniaczami, są na ogół: witaminy C oraz E, kwas liponowy, koenzym Q10, roślinne ekstrakty bogate we flawonoidy (przykładowo ostropest plamisty, pestki winogron, miłorząb japoński czy też zielona herbata). Krem przeciwzmarszczkowy powinien także zawierać substancje ujędrniające i uelastyczniające skórę, przykładowo kolagen, olejek arganowy czy kwas hialuronowy.

Krem przeciwzmarszczkowy można zacząć używać już w chwili, kiedy wystąpią pierwsze zmarszczki, czyli na ogół po 25 roku życia, chociaż mogą także pojawić się nieco wcześniej. W przypadku pielęgnacji skóry mającej pierwsze objawy starzenia, sprawdzi się krem zawierający retinol. Na https://domiuroda.pl/ znajdziesz nie tylko kremyale i serum na zmarszczki.

Witamina A wykazuje działanie odmładzające na naszą skórę, gdyż bardzo skutecznie wygładza niewielkie zmarszczki, jak również wyrównuje kolor. Po 35 roku życia, możemy rozpocząć stosowanie kremów do twarzy zawierających peptydy. Aktywne biologicznie aminokwasy poza tym, iż wykazują właściwości wygładzające, potrafią zabezpieczyć skórę przed możliwą utratą wody, jak szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami. Miejmy na uwadze, iż powstały specjalistyczne przeciwzmarszczkowe kremy także dla skóry męskiej, która w porównaniu do tej kobiecej jest znacznie grubsza i mniej wrażliwa, dlatego wymagać będzie innej pielęgnacji.

Serum przeciwzmarszczkowe

Serum przeciwzmarszczkowe jest kosmetykiem stworzonym do zadań specjalnych, w którym możemy znaleźć mocno skoncentrowane aktywne substancje. Właśnie z tego powodu, powinniśmy włączyć je do pielęgnacyjnej rutyny w chwili, kiedy tylko zauważymy pierwsze symptomy starzenia się. Zaliczyć do nich można nie tylko uwidocznienie się mimicznych zmarszczek, ale też cieniutką skórę i uwidocznioną utratę elastyczności czy też jędrności.

Serum przeciwzmarszczkowe, warto zacząć używać już nawet począwszy od 25 roku życia. Po 30 staje się ono obowiązkowym elementem dbania o siebie. Wraz z dobrym jakościowo przeciwzmarszczkowym kremem, może opóźniać procesy starzenia się skóry.

W serum przeciwzmarszczkowym znajdują się głównie składniki chroniące twarz przed oddziaływaniem wolnych rodników, bo to właśnie one odpowiedzialne są za przyspieszenie procesów starzeniowych skóry. Poza działaniem antyoksydacyjnym, takiego rodzaju formuły wspierają proces odnowy skóry, przywracając jej młodzieńczy blask i jędrność, jak i wypełniając płytsze i mniejsze zmarszczki.