× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Skuteczne metody zlikwidowania oznak procesu starzenia

medycyna estetyczna

Nienaganna cera i gładka skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. Niestety wraz z upływem czasu spada elastyczność skóry i pojawiają się zmarszczki mimiczne, zmarszczki senne, zmarszczki posłoneczne oraz zmarszczki grawitacyjne uwypuklając niedoskonałości. Na rynku istnieje wiele produktów i kosmetyków, pomagających zlikwidować zmarszczki i usunąć oznaki starzenia.

  • Oznaki starzenia się skóry twarzy i powstawanie zmarszczek
  • Medycyna estetyczna – jak zlikwidować widoczne zmarszczki stosując kwas hialuronowy
  • Zmarszczki mimiczne, zmarszczki grawitacyjne – skuteczne pozbycie się problemu

Oznaki starzenia się skóry twarzy i powstawanie zmarszczek

Wraz z upływem czasu osłabieniu ulegają włókna kolagenowe twarzy, uwydatniając bruzdy, które wyglądają mało estetycznie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, kiedy mogą pojawić się pierwsze zmarszczki mimiczne, ponieważ u jednych będzie to już około 25 roku życia, natomiast u innych znacznie później, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych.

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek pracy mięśni twarzy, ze względu na ich dużą aktywność, która potrafi dochodzić do 15 tysięcy skurczów w ciągu dnia, skóra na buzi narażona jest na ciągłe napinanie w postaci uśmiechu, marszczenia czoła czy mrużenia oczu. Wbrew pozorom nie samo mrużenie oczu, a większość grymasów twarzy powoduje zmarszczki wokół oczu.

Zmarszczki palacza, to bruzdy pojawiające się wokół ust na skutek nadmiernego palenia papierosów, poprzez tworzenie specyficznego dziubka ułatwiającego wciągnięcie dymu tytoniowego.

Medycyna estetyczna – jak zlikwidować widoczne zmarszczki stosując kwas hialuronnowy

Z wielu dostępnych metod ułatwiających pozbycie się oznak starzenia jest wykorzystanie zabiegów medycyny estetycznej https://drwinczakiewicz.pl/problemy-medyczne/zmarszczki/. Jedną z popularnych metod oprócz wspomagania produkcji kolagenu, jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który wystrzyknięty do głębszych warstw skóry wspomaga usuwanie zmarszczek poprzez ich wypełnienie i nawilżenie.

Zmarszczki mimiczne, zmarszczki grawitacyjne – skuteczne pozbycie się problemu

Toksyna botulinowa wstrzyknięta w warstwy skóry powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych zlokalizowanych w obrębie twarz, ale także zatrzymuje procesy odpowiedzialne za powstawanie bruzd takich jak lwia zmarszczka, kurze łapki, czy głębokie bruzdy nosowo wargowe.

Wykorzystanie toksyny botulinowej https://drwinczakiewicz.pl/portfolio-item/toksyna-botulinowa/ nie wymaga wcześniejszego przegotowania pacjenta. Jest to zabieg, który należy cyklicznie powtarzać w ciągu 3-7 miesięcy od poprzedniego zabiegu, ponieważ efekty we wskazanym czasie zanikają.