× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Skuteczne metody profesjonalnego wybielania zębów

wybielanie zębów

Niektóre osoby wstydzą się uśmiechać. Często przyczyną są pożółkłe zęby. Jest wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Wiele osób myśli nad zmianą koloru uzębienia. Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów

Za kolor zębów odpowiada wiele czynników. Pożółkła barwa jest dla części pacjentów sporym dyskomfortem. Dobrą informacją jest to, że da się w bezpieczny sposób zaradzić temu problemowi. Jakie są przyczyny żółtawej barwy uzębienia? Możemy wymienić:

  • Palenie tytoniu – nałogowi palacze mają wyraźnie inny odcień uzębienia od reszty społeczeństwa. Substancje smoliste zawarte w papierosach osiadają się na szkliwie. Widać to szczególnie na styku zęba z dziąsłem. Tam nalot może być ciemnobrązowy.
  • Picie dużych ilości kawy i wina – podobnie jak wyżej na zębach osiada się osad.
  • Nieprawidłowa higiena jamy ustnej – może prowadzić do osiadania kamienia nazębnego.
  • Przyjmowanie niektórych leków – przykładowo antydepresanty, antybiotyki, leki antyhistaminowe i na nadciśnienie (oczywiście w zależności od konkretnej substancji) mogą pogorszyć stan uzębienia.
  • Zapalenia i urazy zębów – i związane z tym leczenie
  • Naturalne predyspozycje – za odcień zęba odpowiadają także geny. Nie zawsze żółtawy ząb oznacza taki, który nie cechuje się dobrym zdrowiem.

Dla wszystkich wymienionych wyżej grup istnieje możliwość profesjonalnego wybielania zębów. Lekarz dobiera odpowiednie leczenie i wykonuje on (lub personel medyczny) potrzebne zabiegi – np. usunięcia kamienia nazębnego.

Dlaczego profesjonaliści?

Dlaczego wybielanie zębów powinno być wykonywane przez profesjonalistów? Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, potrafią oni dobrze dobrać leczenie pod dany przypadek. Po drugie – stosowane przez nich preparaty nie niosą ryzyka uszkodzenia szkliwa, jak niektóre popularne metody. Po trzecie – lekarz pokaże jakie efekty są możliwe do osiągnięcia. Komuś, kto naturalnie ma bardzo żółte zęby, można zmienić barwę o kilka tonów, ale nigdy nie będą one lśniąco białe.

Wybielanie zębów lampą Beyond

To bezbolesna metoda. Na zęby kładzie się odpowiedni żel, który aktywuje swoje działanie, gdy padają na niego promienie ze specjalnej lampy. Cały zabieg trwa 1,5 godziny. Efektem są nawet o 8 tonów bielsze zęby. Dla zauważenia różnicy wystarczy jedna wizyta w https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/wybielanie-zebow/.

Wybielanie zębów systemem Prevdent

Ta metoda także nie wywołuje bólu – jest zalecana dla osób z nadwrażliwością szkliwa. Jest ona bardzo innowacyjna (mało gabinetów ją wykonuje). Na zęby kładzie się żel z hydroksyapatytem, który łączy się z tą samą substancją w zębie. Zabieg nie tylko wybiela zęby, ale je również wzmacnia.