× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Płyn micelarny a tonik – jak używać ich prawidłowo?

Spoglądając na półki sklepowe uginające się od mnogości kosmetyków do pielęgnacji twarzy zaczynasz z nostalgią myśleć o czasach, gdy w kosmetyczce znajdowały się mydło i jeden krem? Zastanawiasz się, czym różnią się od siebie płyn micelarny i tonik? Chociaż mają podobną konsystencję, stosuje się je w innym celu. Sprawdź, kiedy używać każdego z nich.

Płyny micelarne i toniki do twarzy to obecnie jedne z najchętniej kupowanych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Często stosowane są jako substytuty, podobnie jak eliksir i krem, jednak mają one zupełnie różne funkcje i odmiennie działają na skórę. W sprzedaży dostępne są konwencjonalne i naturalne płyny micelarne, które wykorzystywane są do oczyszczania cery. Konwencjonalne i naturalne toniki do twarzy przywracają jej natomiast właściwy poziom pH. Chcesz wiedzieć więcej?

Syntetyczne i naturalne płyny micelarne – do oczyszczania

Płyn micelarny to wodny roztwór wzbogacony o substancje powierzchniowo-czynne, tzw. micele. Są to niewielkie, niewidoczne tzw. gołym okiem kuliste cząsteczki detergentów, które mogą przyciągać lub pochłaniać nadmiar sebum ze skóry, zabrudzenia i resztki makijażu. Po użyciu standardowych, czyli konwencjonalnych płynów micelarnych na powierzchni skóry pozostają micele, czyli detergenty. Powinny one zostać usunięte przed nałożeniem eliksiru czy kremu, ponieważ mogą prowadzić do podrażnień. Inaczej jest w przypadku naturalnych płynów micelarnych, np. opartego na micelach naturalnych, płynie micelarnym KOI Cosmetics. Po demakijażu twarzy z jego użyciem nie jest konieczne dodatkowe spłukiwanie czy mycie twarzy. Wygodnie, prawda?

Naturalne toniki do twarzy – dla właściwego pH

Czym różni się tonik do twarzy od płynu micelarnego? Tonik to wodny roztwór tonizujący, a więc przywracający cerze właściwy poziom pH po wcześniejszych zabiegach oczyszczających. Wbrew powszechnej opinii nie jest substytutem płynu micelarnego, a raczej uzupełnia pielęgnację cery po zastosowaniu produktu z micelami. Stosowanie toniku pozwala także dodatkowo oczyścić skórę (np. z miceli nienaturalnych), nawilżyć ją, złagodzić podrażnienia i przygotować do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chcesz stosować w swojej codziennej pielęgnacji toniki do twarzy, sięgaj po produkty jakościowe, np. naturalne toniki do twarzy KOI Cosmetics. W ich składzie nie znajdziesz syntetycznych surowców, za to pełno w nich ekstraktów, wyciągów i olejów roślinnych (np. z bazylii, lotosu, alg morskich), składników aktywnych, witamin itp.

naturalne toniki do twarzy

Naturalne toniki do twarzy i naturalne płyny micelarne – dlaczego warto?

Rozpoczynasz przygodę z wieloetapową pielęgnacją skóry twarzy? Idealnych produktów dla siebie szukaj na półkach z naturalnymi tonikami do twarzy i naturalnymi płynami micelarnymi. Nie tylko skutecznie oczyszczą one Twoją cerę i przywrócą jej właściwy poziom pH, ale przede wszystkim – nie narażą jej na podrażnienie, które może być efektem stosowania tego typu produktów z nienaturalnymi detergentami. Postaw na kojące kosmetyki z wyciągami i ekstraktami roślinnymi, aby cieszyć się czystą i promienną skórą.