× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Olej ze słodkich migdałów – właściwości

olej ze słodkich migdałów

Życie w zgodzie z naturą to nie tylko trend obecnych czasów, ale wręcz konieczność, by móc cieszyć się pełnym zdrowiem, kondycją i atrakcyjnym wyglądem przez długi czas. Czy wiesz, że z olejów roślinnych korzystano już w starożytności? Od wieków stanowiły one podstawę zabiegów zdrowotnych i upiększających. Jednym z tych, który jest dzisiaj najczęściej wykorzystywany, jest olej ze słodkich migdałów. Sprawdź, dlaczego zawsze warto go mieć w swoim domu.

Pielęgnacja skóry

Okazuje się, że olej ze słodkich migdałów jest naturalnym emolientem. Oznacza to, że pielęgnuje skórę, łagodzi podrażnienia, nawilża, niweluje stany zapalne, przesuszenia, świetnie sprawdza się dla cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń. Jest idealny dla cery trądzikowej. Do tego wspiera zwalczanie blizn, rozstępów, przebarwień, ujędrnia skórę, walczy z cellulitem. Sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej, ale też tej nieproblematycznej, by działać w pełni profilaktycznie i opóźniać pierwsze procesy starzenia. Nic dziwnego, że olej ze słodkich migdałów dodawany jest do wszelkich serum upiększających, masek, kremów i balsamów. Takie preparaty możemy też z łatwością komponować samodzielnie, włączając do ulubionego środka pielęgnacyjnego różne olejki eteryczne, w tym olej ze słodkich migdałów.

Pamiętajmy jednocześnie, by przed pierwszym zastosowaniem zawsze wykonać próbę uczuleniową, bo olejki, chociaż naturalne i optymalnie bezpieczne, mogą jednak wywoływać alergię albo wykazywać zbyt intensywne dla delikatnej skóry działanie. Na początku należy połączyć 1-2 krople tego olejku z bazą i w miarę regularnego stosowania zwiększać jego ilość. Pierwsze efekty staną się zauważalne już po kilkukrotnym użyciu, natomiast na te spektakularne trzeba trochę poczekać. Z całą pewnością jednak warto, bo naturalna medycyna sprawdza się w przypadku upiększania stanu skóry idealnie.

Ciekawostką jest fakt, że olej ze słodkich migdałów łatwo się rozprowadza i niezwykle szybko wchłania. Można go stosować na skórę, ale też włosy oraz paznokcie – wzmacnia je, poprawia kondycję, niweluje zniszczenie.

Pielęgnacja duszy

Olej ze słodkich migdałów ma piękny, słodkawy, nieco orzechowy zapach. Świetnie nadaje się do aromaterapii. Wystarczy rozprowadzić go w kominku do aromaterapii, by ukoił nerwy, uspokoił, odprężył, zniwelował ból głowy, zwalczył napięcie. Warto wiedzieć, że ten olej działa też korzystnie, jeśli pod uwagę weźmiemy procesy pamięci i koncentracji uwagi.