× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak wybrać odpowiednie solarium?

opalanie

Piękna opalenizna dodaje urody i pozwala poczuć się pięknie. Niestety, w naszym klimacie promienie słoneczne nadają skórze brązowego koloru jedynie przez kilka tygodni w roku, a co więcej taką opaleniznę trudno jest utrzymać na dłużej. Z pomocą przychodzą salony kosmetyczne, które oferują swoim klientkom opalanie w solarium. Jak wybrać solarium, które zagwarantuje nam najwyższą jakość usług?

Opalanie z lampami i natryskowe

Solarium zwykle oferuje dwa sposoby, dzięki którym możemy cieszyć się opalenizną. Pierwszy z nich polega na standardowym opalaniu się za pomocą lamp leżących lub stojących. Opalanie na łóżku przypomina nieco leżenie na plaży, gdyż kładziemy się wygodnie i przez kilka minut relaksujemy. W tubach natomiast musimy stać, jednak jest to rozwiązanie dla osób, które cierpią na klaustrofobię. W obu przypadkach zasad działania jest taka sama – skóra nabiera brązowego koloru za pomocą promieniowania, jakie wytwarzają lampy. Obecna norma emisji promieniowania została utrzymana przez Unię Europejską na poziomie 0,3W na metr kwadratowy powierzchni. Solarium, do którego planujemy się wybrać, powinno tych norm przestrzegać, gdyż mają one na celu ochronę struktury naszej skóry.

Tymczasem metoda opalania natryskowego została stworzona z myślą o osobach, które są wrażliwe na promieniowanie i powinny unika zarówno słońca, jak i tradycyjnego opalania w solarium. W tej grupie znajdują się kobiety w ciąży, osoby o bardzo jasnej karnacji czy takie, które łatwo ulegają poparzeniom słonecznym. Opalanie natryskowe polega na nałożeniu płynu brązującego w postaci mgiełki, który utrzymując się na skórze nadaje jej piękną barwę.

Bezpieczeństwo skóry

Uroda, jaką uzyskujemy dzięki opalaniu w solarium to jedno, ale warto także zadbać o bezpieczeństwo opalania. Profesjonalne salony kosmetyczne oferują szeroką gamę kosmetyków, które nawilżą skórę i nie dopuszczą do jej przesuszenia. Powinno się je stosować zarówno przed opalaniem, jak i po. Pracownicy solarium powinni umieć także doradzić w kwestii optymalnego czasu, jaki powinniśmy spędzić opalając się. Jest to bowiem kwestia bardzo indywidualna, zależna przede wszystkim od karnacji i stanu zdrowia. Nawet, jeżeli chcemy uzyskać ciemny kolor skóry, nie jest wskazane spędzać zbyt wiele czasu opalając się podczas jednej sesji. Warto również pamiętać o tym, że jedna sesja na solarium nie gwarantuje pięknej opalenizny niczym po powrocie z ciepłych krajów. W zależności od formy i czasu opalania, potrzebnych może być nawet kilkanaście zabiegów, dzięki którym uzyskamy pożądany efekt.  

Wybór odpowiedniego salonu

Podjęcie decyzji ułatwia znane wszystkim medium – internet. Warto skorzystać z serwisu, który łączy ze sobą kilka najważniejszych cech. Przede wszystkim liczy się bogata oferta, dobry opis i możliwość przejrzenia opinii dotychczasowych użytkowników. Równie ważna jest możliwość zarezerwowania terminu wizyty w serwisie. Jeżeli szukasz odpowiedniego solarium w warszawskiej dzielnicy Mokotów, wszystkie wysokiej jakości salony znajdziesz na https://www.moment.pl/inne/solarium-i-opalanie/warszawa/mokotow