× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Komu może pomóc klinika medycyny estetycznej

klinika medycyny estetycznej

Przyjęło się uważać korzystanie z usług kliniki medycyny estetycznej za kaprys mający na celu poprawienie mankamentów urody, czy skutków upływającego czasu. Tymczasem medycyna estetyczna może zrobić znacznie więcej.

Kto korzysta z usług kliniki medycyny estetycznej?

Rzeczywiście większość zabiegów wykonywanych w klinice medycyny estetycznej, to zbiegi upiększające. Wśród usług tego rodzaju klinik znajdziemy usługi takie jak:

  • powiększanie, podnoszenie biustu
  • powiększanie ust
  • usuwanie zmarszczek
  • korekta opadających powiek
  • odsysanie tłuszczu

To niektóre z najpopularniejszych zabiegów, jakie wykonuje niemal każda klinika medycyny estetycznej. Niektóre specjalizują się jednak również w znacznie poważniejszych zabiegach korekcyjnych.

Usuwanie blizn pooperacyjnych czy śladów po oparzeniach to coś znacznie więcej, niż tylko poprawianie wyglądu.

W przypadku osób, które zostały oszpecone wyniku wypadków, czy urodziły się ze znacznymi defektami – na przykład na twarzy – usunięcie defektów ma nieocenione znaczenie psychologiczne. Blizny i innego rodzaju szpecące detale sprawiają, że posiadające je osoby zamykają się na kontakty towarzyskie, czasem w ogóle niechętnie wychodzą z domu. Zabiegi jakie może im zaproponować dobra klinika medycyny estetycznej, to nie jest po prostu poprawa wyglądu. To poprawa jakości życia i szansa na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Niestety zabiegi, jakie ma do zaoferowania klinika medycyny estetycznej nie są tanie.

Koszty zabiegów medycyny estetycznej

Poprawianie urody kosztuje. W zależności od zakresu zabiegu w grę mogą wchodzić nawet dziesiątki tysięcy złotych. Niestety wysoki koszty dotyczą zarówno tych zabiegów, które poprawiają jedynie wygląd, jak i tych, których efekty pływają na jakość życia pacjentów.

W przypadku zabiegów mających na celu usunięcie oszpeceń, pacjenci mogą ubiegać się o finansowanie usług kliniki medycyny estetycznej przez organizacje pozarządowe, których zadania statutowe obejmują tego rodzaju pomoc.

One thought on “Komu może pomóc klinika medycyny estetycznej

Comments are closed.