× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jakie kosmetyki do włosów, do twarzy, do rzęs warto stosować?

kosmetyki do włosów

Na co dzień zazwyczaj używa się wielu różnych kosmetyków, które z założenia mają wspomóc pielęgnację naszego ciała – włosów, twarzy czy rzęs. Jakie produkty nadają się do tego najbardziej? Jak je wybierać i na co zwracać uwagę?

Jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji?

Przede wszystkim dobór kosmetyków zawsze powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Chodzi przede wszystkim o to, że w zależności od rodzaju włosów czy cery, konieczna będzie nieco inna pielęgnacja i wybór takich produktów, które są w stanie poradzić sobie z określonymi oczekiwaniami. Na przykład co innego wybierze się do włosów normalnych, a co innego do przetłuszczających czy ze skłonnością do łupieżu. Podobnie wygląda to w przypadku kosmetyków do twarzy.

Po drugie należy zwracać uwagę na skład takich produktów. Najlepiej postawić na kosmetyki maksymalnie naturalne, czyli takie, które nie mają szkodliwych substancji. W sieci znajdzie się sporo podpowiedzi, odnośnie tego, czego należałoby unikać. Jakie typu produktów najlepiej sprawdzą się jednak do pielęgnacji włosów, a co przyda się do rzęs czy twarzy?

Jakie kosmetyki do pielęgnacji rzęs?

Zajmując się pielęgnacją twarzy, najmniej uwagi poświęcamy rzęsom, które często są po prostu pomijane. Mimo to, warto od czasu do czasu się nimi zająć, by mogły być długie, mocne i piękne. Służą do tego przede wszystkim specjalne odżywki, które przy regularnym stosowaniu dają naprawdę wyraziste efekty. Rzecz jasna trzeba takie kosmetyki dobrze dobrać i wiedzieć o nich nieco więcej. O tym, jak i kiedy stosować odżywkę do rzęs przeczytasz tutaj, gdzie zostały bliżej wyjaśnione zasady pielęgnacji.

Jakie kosmetyki niezbędne przy pielęgnacji włosów?

W przypadku włosów sprawa jest już prostsza, ponieważ o wiele łatwiej jest nam dopasować odpowiednie kosmetyki. Jak wiadomo, szampon to podstawa, przy czym powinien być na bazie SCS, chyba że ma się problemy z łupieżem lub przetłuszczaniem, wówczas należy wybierać specjalistyczne produkty. Odżywek też na rynku nie brakuje, dobrze sprawdzają się te z dodatkiem olejków i kreatyny. Warto zainwestować także w maskę do włosów, najlepiej na bazie naturalnych składników. Przydać może się też serum na końcówki oraz stylizator w żelu lub piance.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wybrać?

W przypadku pielęgnacji twarzy także można wyróżnić całą bazę kosmetyków, które mogą być bardzo przydatne, czy wręcz niezbędne. Po pierwsze jednak konieczne będzie określenie rodzaju cery i jej zapotrzebowań, czy jest ona normalna, tłusta, sucha a może mieszana. Każda z nich wymaga innej pielęgnacji i potraktowania. Na szczęście w drogeriach nie brakuje dedykowanych kosmetyków, które można dostosować do każdych potrzeb.

Przyda się żel, krem lub pianka do mycia twarzy, tonik, a także odpowiednio dopasowany krem nawilżający. Czasem zalecany jest także płyn micelarny oraz specjalne oleje. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak podejść do tematu ostrożnie, zwłaszcza gdy ma się cerę problematyczną ze skłonnością do nadprodukcji sebum.