× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki zestaw do hybryd kupić na początek swojej przygody ze stylizacją paznokci?

hybrydy

Manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością. Na paznokciach wygląda bardzo naturalnie, długo się utrzymuje i nie trzeba się martwić o odpryski. Na szczęście w dzisiejszych czasach, aby wykonać hybrydy, wcale nie trzeba iść do kosmetyczki. Z łatwością można je zrobić samodzielnie w domu wystarczy odrobina wprawy i kilka niezbędnych produktów.

Określ swoje potrzeby

Czy często zastanawiacie się, co przyda Wam się do samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego? W co warto zainwestować na początek? Spieszymy z odpowiedzią. Najlepiej zaopatrzyć się od razu w pełen zestaw, który zawiera wszystkie produkty potrzebne do wykonania manicure. Wybór odpowiedniego zestawu to bardzo ważna decyzja, która przełoży się na ostateczny efekt. Z tego powodu przed jego zakupem lepiej kilka razy się zastanowić niż wyrzucać pieniądze w błoto.

Na początku swojej przygody ze stylizacją paznokci warto jasno określić, czy będziemy pracować tylko na hybrydach, czy także na żelach UV. Ma to ogromne znaczenie przy wyborze odpowiednich produktów, a zwłaszcza lampy. Warto też ustalić, czy paznokcie hybrydowe będziemy robić raz na jakiś czas i tylko sobie, czy może zamierzamy manicure wykonywać odpłatnie.

Co powinien zawierać zestaw startowy do hybryd?

Lampę UV lub LED

Przy wyborze zestawu startowego najważniejsza jest lampa. Odpowiada ona za utwardzanie każdej z nakładanych warstw i to od jej rodzaju i mocy w dużym stopniu zależy trwałość manicure. Do wyboru mamy lampy LED-owe lub UV. Lampy UV wyposażone są w tradycyjne świetlówki/żarówki, które imitują światło ultrafioletowe. Ich zaletą jest uniwersalność – utwardzają praktycznie każdy rodzaj lakieru. Niestety, nie są pozbawione wad. Pomimo, że lampy UV są tańsze od LED-owych, koszty związane z ich eksploatacją, konieczność wymiany żarówek oraz dłuższy czas utwardzania powoduje, że lampy UV powoli zaczynają być wypierane przez lampy LED-owe. Źródłem światła w lampach LED jest biała dioda, która cechuje się długą żywotnością i niskim poborem energii. Jeśli chodzi o parametry lampy LED, to im większa moc, tym krótszy czas utwardzania. Dla porównania czas utwardzania w przypadku lampy UV 36W może wynosić nawet 2 minuty, gdzie dla lampy LED o tej samej mocy jest to zaledwie 30 sekund.

Jeśli szukamy lampy na początek swojej przygody z manicure hybrydowym, a paznokcie chcemy wykonywać tylko dla siebie, dobrym wyborem na start będą tzw. mostki/słuchawki LED o mocy 9W. Czas utwardzania lakieru hybrydowego w takiej lampie wynosi około 60 sekund. Gdy jednak planujemy wykonywać bardziej skomplikowane stylizacje, warto już na początku zaopatrzyć się w lampę o większej mocy (np. 36W, 48W). Do takich modeli możemy włożyć od razu całą dłoń, skróci się także czas utwardzania.

Lampy LED o małej mocy niestety nie poradzą sobie z utwardzaniem żeli UV, co trzeba mieć na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy mamy zamiar wykonywać nie tylko manicure hybrydowy, ale też żelowy. Obecnie bardzo popularne stały się lampy o dwóch źródłach światła – CCFL i LED. Dzięki połączeniu światła ledowego i ultrafioletowego możemy utwardzić wszystkie rodzaje dostępnych lakierów, w tym również żele.

hybrydy

Lakier hybrydowy

Kolejną ważną rzeczą, bez której nie wykonamy manicure hybrydowego, jest lakier. Najlepsze lakiery hybrydowe cechują się trwałością charakterystyczną dla żeli UV oraz głębokim kolorem i blaskiem – typowym dla lakierów klasycznych. Aplikacja jest prosta, a warstwy bardzo cienkie, dzięki czemu manicure wygląda naturalnie, a przy tym jest trwały i odporny na odpryski.

Baza i top do hybryd

Każdy zestaw startowy do paznokci obowiązkowo musi zawierać bazę i top, bez których wykonanie perfekcyjnego manicure jest wręcz niemożliwe. Baza ma za zadanie zapewnić lepszą przyczepność nakładanych warstw. Top chroni lakier przed blaknięciem i matowieniem.

Cleaner i Remover

Cleaner służy do odtłuszczania płytki paznokcia oraz usunięcia warstwy dyspersyjnej. Jest to niezbędny krok podczas wykonywania stylizacji, gdyż ma wpływ na trwałość naszego manicure.

Aceton (Remover) przeznaczony jest do usuwania manicure hybrydowego. Warto zwrócić uwagę na to, by był z dodatkiem lanoliny, która dodatkowo zabezpiecza płytkę przed wysuszeniem. Aceton najczęściej znajdziemy w zestawach startowych, możemy także kupić go oddzielnie w każdej drogerii lub w zestawach do usuwania paznokci.

Pilniczki i blok polerski

Blok polerski niezbędny jest do zmatowienia płytki. Ma za zadanie nadać płytce delikatną i gładką powierzchnię. Polerowanie przed nałożeniem lakieru znacząco wydłuża jego trwałość. Do nadania pożądanego kształtu paznokciom używa się pilnika. Tu trzeba zwrócić uwagę na jego gradację. Im mniejsza liczba, tym ziarno w pilniku grubsze.

Waciki bezpyłowe

Waciki bezpyłowe wykonane z waty celulozowej w przeciwieństwie do zwykłych płatków kosmetycznych nie pozostawiają białych kłaczków. Są niezbędne do pracy każdej stylistki. Służą do usuwania warstwy dyspersyjnej, odtłuszczania płytki paznokcia i usuwania manicure.

Patyczki drewniane

Drewniane patyczki okazują się przydatne do usuwania skórek, nakładania ozdób na paznokcie, jak i pomagają w usunięciu hybrydy. Nie rysują płytki i jej nie niszczą. Stanowią podstawowe wyposażenie każdego zestawu do hybryd.

hybrydy

Co jeszcze może zawierać zestaw do hybryd?

Opcjonalnie każdy zestaw startowy może być dodatkowo wzbogacony o pyłki do zdobienia paznokci, naklejki, oliwkę do skórek, kuferek kosmetyczny do przechowywania produktów czy inne dodatki, które podnoszą wartość całego zestawu.

Co przemawia na korzyść zakupu zestawów startowych do paznokci?

Kupując gotowy zestaw na start do hybryd, otrzymujemy wszystko to, co niezbędne do wykonania manicure krok po kroku. Jest to znaczne ułatwienie, ponieważ nie musimy kompletować wszystkiego osobno. Na korzyść zakupu zestawu przemawia także cena. Decydując się na zestaw, oszczędzimy w porównaniu, gdybyśmy kupowali wszystko oddzielnie.

neonailAutorem artykułu jest
NeoNail Professional – sklep dla profesjonalistów z lakierami hybrydowymi i akcesoriami do stylizacji paznokci