× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Hotel Spa – czym różni się od tradycyjnego SPA?

spa

Wizyta w SPA to sposób na relaks wielu kobiet i mężczyzn. Jest to również fantastyczna metoda na wspólne spędzenie czasu dla par, grup znajomych, czy miejsce na uczczenie wyjątkowej okazji, takiej jak urodziny najlepszej przyjaciółki czy wieczór panieński jednej z koleżanek. Jednak zanim wybierzemy się do SPA, dobrze jest się zastanowić czy wybrać wizytę w tradycyjnym SPA, czy może jednak zdecydować się na hotel, który oferuje takie usługi. Dlaczego wybierasz się do SPA?

Dlaczego wybierasz się do SPA?

To podstawowe pytanie. Zwykle naszym pierwszym skojarzeniem z wizytą w SPA jest błogi relaks i odpoczynek po stresującej codzienności. Większość z nas, wybierając się do SPA, planuje odprężający masaż i czas spędzony na innych zabiegach na ciało. Ale wielu z nas chciałoby przy okazji wypocząć, wyspać się w wygodnym łóżku, a rano zjeść pyszne śniadanie przygotowane przez szefa kuchni. Oczywiście nie zawsze możemy sobie pozwolić na kilkudniowy wyjazd. Wtedy nawet kilka godzin poświęconych na relaks może być dla nas wybawieniem, ale czasami wystarczy dobrze przeorganizować grafik zajęć, by wyrwać się, chociaż na weekend i w pełni wypocząć.

Co oferuje nam hotel ze SPA

SPA na przede wszystkim różnego rodzaju zabiegi na ciało. W dobrym salonie możemy liczyć na szeroką gamę masaż, liczne maseczki na twarz, odprężające kąpiele. W hotelowym SPA jest to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które na nas czekają. Wykupując pakiet SPA w hotelu możemy dodatkowo liczyć na odpowiednią liczbę noclegów w wybranym przez nas pokoju lub apartamencie, nie bez znaczenia są także posiłki. Hotele SPA zatrudniają zwykle najlepszych szefów kuchni, którzy przygotowują dla nas najlepsze dania. Część z nich przy okazji kilkudniowego pobytu proponuje całodzienne wyżywienie, w ramach którego proponowane są posiłki dostosowane do określonej diety. W ten sposób nie tylko regenerujemy swoje ciało od zewnątrz, ale także oczyszczamy się od środka i już po kilku dniach pobytu w hotelu SPA możemy liczyć na poprawę kondycji naszego ciała. Dodatkowo hotele ze SPA dysponują zwykle basenami, w których możemy spędzić czas między zabiegami, bądź wieczorami.

W pełni zaopiekowani

Wizyta w tradycyjnym SPA jest trochę jak wizyta u fryzjera. Przychodzimy, fryzjer obcina i układa nasze włosy, po wyjściu wyglądamy pięknie, jednak ten stan trwa jedynie krótką chwilę. Podobnie jest w SPA. Przychodzimy, masażysta robi nam masaż albo inny wybrany przez nas zabieg, wychodzimy. Przez chwilę czujemy się wspaniale, odprężeni i zregenerowani. Jednak już po kilku dniach w ogóle nie pamiętamy, że byliśmy na masażu. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli wybierzemy się do hotelu ze SPA. Od wejścia wita nas uśmiechnięta recepcjonistka, następnie kierujemy się do zarezerwowanego pokoju, następnie czeka na nas kilka wybranych wcześniej zabiegów dostosowanych do potrzeb naszego ciała. Między zabiegami możemy delektować się pysznymi posiłkami w hotelowej restauracji, spacerować po okolicy, korzystać z hotelowego basenu, czy po prostu spędzać czas na czytaniu książek. Po kilku dniach takiego wypoczynku w pełni sił możemy wracać do codziennych obowiązków. Stan odprężenia będzie nam towarzyszył na pewno przez wiele tygodni.

quaArtykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille