× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czym kierować się przy wyborze kosmetyczki?

kosmetyczka

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego nie jest łatwy. Decyzja, do którego salonu się udać jest szczególnie trudna, jeśli mieszkamy w dużym mieście, a reklamy gabinetów otaczają nas ze wszystkich stron. Czym kierować się przy wyborze najlepszego salonu kosmetycznego?

Opiniami w internecie

Przed zapisaniem się na wizytę, warto sprawdzić opinie o danym gabinecie. Najłatwiej zrobić to za pośrednictwem portali społecznościowych, stron branżowych lub for internetowych. Zadowolone klientki chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami, a także zdjęciami (na przykład w przypadku manicure). Natrafiając na negatywne opinie, nie należy od razu zrażać się do danego salonu i rezygnować z wizyty. Możliwe, że zostały one napisane przez konkurencję lub tzw. “trudnego klienta”. Jeżeli mamy wątpliwości czy opublikowany komentarz jest wiarygodny, warto zwrócić uwagę na odpowiedź salonu i zarzuty stawiane przez klienta.
Jednak, jeżeli przeważają głosy niezadowolonych osób, które rzeczywiście korzystały z usług gabinetu, wtedy lepiej poszukać innego salonu kosmetycznego. 

Ceną

Bardzo duże obniżki, wyróżniający się cennik. w którym dominują ceny niższe niż u konkurencji może być sygnałem alarmowym. Dobrej jakości materiały oraz odpowiednia sterylizacja używanych narzędzi generują koszta, które muszą być uwzględnione w ostatecznej cenie usługi. Oczywiście, promocje są często spotykane w branży kosmetycznej i nie są niczym złym, ale bardzo niskie ceny powinny zwrócić uwagę potencjalnej klientki salonu. Na ostateczną cenę zabiegu nie składa się tylko koszt materiałów, ale także utrzymanie salonu, umiejętności kosmetyczki oraz koszta dodatkowe, które ponosi salon, takie jak reklama lub szkolenia pracowników. 

Wrażeniami wizualnymi i kontaktem z klientem 

Dobrym pomysłem, przed zapisaniem się na wizytę, jest odwiedzenie salonu kosmetycznego. Będąc w salonie, łatwo zauważyć jak wyglądają standardy obsługi klienta oraz jak prezentuje się sam gabinet np. czy jest czysty. Warto zadać kilka pytań o wybraną usługę i używane materiały. Pracownik salonu kosmetycznego powinien rozwiać wszystkie wątpliwości i szczerze odpowiadać na pytania. Jeżeli nie potrafi wyjaśnić procedury zabiegowej (chociaż ją wykonuje) lub nie odpowiada w jasny, zrozumiały sposób, powinno nas to zaniepokoić.  

Ogólne wrażenia z pobytu w salonie kosmetycznym są dobrym wyznacznikiem, który pomoże w podjęciu decyzji. Jeżeli wystrój wzbudza negatywne emocje lub sposób zwracania się do klienta powoduje dyskomfort, to nie jest najlepszy wybór. W korzystaniu z usług gabinetu kosmetycznego nie chodzi tylko o zadbanie o ciało, ale też odprężenie i miłe spędzenie czasu. Będzie to zdecydowanie trudniejsze w miejscu, w którym nie czujemy się dobrze.

Własnymi potrzebami 

Jaki salon kosmetyczny wybrać? Poprawna odpowiedź powinna brzmieć: “zależy”. 

To, jakie mamy oczekiwania, bezpośrednio wpływa na wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego. Jeżeli chcemy jedynie skorzystać z usług masażysty, nie musimy szukać gabinetu, w którym funkcjonuje również salon fryzjerski. Z kolei jeżeli pragniemy kompleksowo zadbać o swoje ciało, dobry wyborem będzie udanie się do salonu, który oferuje usługi fryzjera, kosmetyczki lub nawet lekarza medycyny estetycznej. Jedyną pewną rzeczą przy wyborze salonu kosmetycznego, jest konieczność korzystania z profesjonalnych usług wykwalifikowanych osób, ponieważ jest to gwarancją wykonania usługi na najwyższym poziomie i z dbałością o kwestie bezpieczeństwa. 

Artykuł powstał we współpracy z salonem kosmetycznym https://joliesse.eu/