× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać w 2020 roku?

pierścionek

Wybór pierścionka zaręczynowego wbrew pozorom nie jest łatwy. Oczywiście, oświadczyny to wyjątkowy moment i można by pomyśleć, że nawet „pierścionek z lizaka” będzie miał swój urok. Prawda jest jednak taka, że większość kobiet ma w głowie wizję idealnego pierścionka zaręczynowego, a mężczyźni chcą sprawić, by był on absolutnie wyjątkowy – w końcu do dowód nie tylko ogromnej miłości, ale i pamiątka na całe życie. Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Klasycznie czy nowocześnie? Jakie pierścionek zaręczynowy wybrać?

Choć jest wiele modeli pierścionków, które już na pierwszy rzut oka urzekają swoim wyglądem, to nie każdy nadaje się na pierścionek zaręczynowy. Choć obecnie odchodzi się od tradycji i nie zawsze wybiera wyłącznie prostotę, to jednak jest kilka niepisanych zasad, które decydują o wyborze odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Przede wszystkim – ma być elegancki i szykowny.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe

Zdecydowanie królują! Najczęściej wybór pada na pierścionki z żółtego złota, z jednym kamieniem umiejscowionym na środku. On również nie może być przypadkowy. Pierścionek zaręczynowy z diamentem lub brylantem to marzenie niemal każdej kobiety. Szykowny, elegancki, z pięknym połyskiem, ma w sobie zarówno magię, jak i uniwersalizm, dzięki czemu pięknie prezentuje się w asyście obrączki. Dużą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe zdobione szafirem w kolorze białym, które są równie olśniewające.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Takie wybiera się coraz częściej. Warto jednak wspomnieć, że nie chodzi o zbytnią ekstrawagancję – nadal królują szlachetne kamienie oraz w miarę stonowana oprawa, jednak może być ona np. z platyny czy białego złota. Ów kamieni może być więcej, mogą być takie różnokolorowe, choć zazwyczaj wykorzystuje się połączenia dwóch barw, by całość wyglądała szykownie i elegancko. 

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe mogą posiadać dodatkowe zdobienia, a kamienie mogą się układać we wzór, np. kwiat lub serce, sama obrączka również może być wysadzana kamieniami. Warto zauważyć, że mimo wszystko, nawet w nowoczesnych pierścionkach na zaręczyny, widać pewną zachowawczość, delikatność i skromność. Przyświeca myśl, że przede wszystkim są to dowody i świadectwa miłości, wyjątkowe pamiątki, nie zaś ozdoby, które mają być dopełnieniem stroju.

Idealny pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać?

Nie ma na to jednej odpowiedni. Standardowe żółte złoto i jednokamieniowy pierścionek zawsze znajdą swoich miłośników, bo są uniwersalnym, a zarazem idealnym wyborem, który ucieszy każdą kobietę. Z kolei pierścionki zaręczynowe o bardziej fantazyjnym układzie kamieni, łączące w sobie różne rodzaje złota również są bardzo dobrym wyborem, szczególnie jeśli zna się gust partnerki i ma się pewność, że taka drobna ekstrawagancja podbije jej serce. Wybór jest naprawdę duży – warto wybrać się na „wirtualny spacer” po internetowych sklepach jubilerskich, takich jak Savicki.pl, zapoznać się z różnorodnymi modelami i wyrobić sobie obraz idealnego pierścionka zaręczynowego.