× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki masz typ urody? Prosta analiza kolorystyczna w makijażu

makijaż

Znajomość teorii kolorystycznej pozwoli nie tylko określić typ urody, ale również daje niezwykle pomocną wiedzę co do tego, jak zestawiać ze sobą kolory, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie i podkreślić swoją naturalną urodę. Jak samodzielnie przeprowadzić analizę kolorystyczną i wybrać odcienie, które najbardziej do nas pasują?  

Dobierz kosmetyki do typu urody 

Typ urody określa, jakie odcienie i barwy są dla nas najbardziej właściwe. Teoria kolorów jest wykorzystywana nie tylko w makijażu, ale również w fotografii, sztuce i reklamie. Sięgają po nią również styliści i wizażyści, którzy dzięki właściwemu doborowi kolorów, mogą podkreślić charakter danej osoby i uwydatnić jej osobowość. Niezależnie od typu kolorystycznego, przydadzą się przedmioty takie jak kępki rzęs i tuba na pędzle.  

Operowanie analizą kolorystyczną stało się słynne w latach 80-tych. Pierwszą osobą, która określiła 4 profile kolorystyczne była Carol Jackson. Zakwalifikowała ona wiosnę i jesień do ciepłych pór roku, a lato i zimę do chłodnych. To jednak nie dawało pełnego oglądu tego, jak malować powinna się osoba, posiadająca konkretny typ kolorystyczny. Często stosuje się więc typy mieszane – najczęściej łączy się zimę z latem i wiosnę z jesienią. Osoby, które cechuje taki typ kolorystyczny powinny odrzucić skrajne odcienie z palety kolorów, które są odpowiednie dla poszczególnych pór roku.  

Wiosna 

Skóra ma delikatny, złocisty lub brzoskwiniowy odcień, często jest zarumieniona, jednak stosunkowo łatwo się opala, natomiast piegi są w złocistym odcieniu. Oczy są w odcieniu zielonym lub niebieskim. Osoby o tym typie kolorystycznym są w kolorze słomy, miodu lub platyny lub brązowe o ciepłym lub złotym połysku.  

Lato 

Typ lato to typ chłodny. Osoby, o tym typie urody mają skórę bladą albo porcelanową z wyraźnie przebłyskującymi naczynkami o zimnym odcieniu. Mogą występować piegi o zabarwieniu szarym lub szaro brunatnym. Oczy mają oprawę popielatą – są niebieskie, zielone lub szare. Włosy mają kolor szarości lub brązu.  

Jesień 

Skóra jest jasna o ciepłej barwie oraz często ma skłonności do pojawiania się piegów w rudym kolorze. Opalanie często może w tym przypadku kończy się zaczerwienieniem skóry. Oczy są w ciepłych barwach lub złotawe plamki. Włosy są w ciepłych odcieniach ze złotym połyskiem – od blondu przez kasztanowy i marchewkowy aż po ciepły brąz.  

Zima 

Zima to bardzo ciekawy typ kolorystyczne. Osoby te mają bowiem cerę bardzo jasną, wręcz porcelanową lub ma zdecydowany chłodny odcień oliwki, rzadko pojawia się tu rumieniec. Posiadaczki takiej urody mogą mieć problem z opalaniem się. Oczy mają ciemną oprawę i mają zdecydowane, intensywne kolory – zielony, błękitny lub ciemnobrązowy. Włosy są ciemne.  

Znając swój typ kolorystyczny o wiele łatwiej jest znaleźć właściwe kosmetyki i odcienie, w których będzie nam dobrze. Wówczas z łatwością podkreślisz swoją naturalną urodę i sprawisz, że będziesz czuć się bardziej atrakcyjna.