× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki masażer antycellulitowy w trakcie i po ciąży?

masażer antycellulitowy

Cellulit to bolączka wielu kobiet, zarówno w ciąży jak i już po porodzie. W czasie ciąży ciało się zmienia, a skóra rozciąga. Cellulit w ciąży pojawia się po raz pierwszy w życiu u około 60 – 80 procent kobiet. Warto znać sposoby na to, jak pozbyć się tego problemu – lub przynajmniej złagodzić nieprzyjemny wygląd skóry i nieco ją uelastycznić.

Czy można używać masażera antycellulitowego w trakcie ciąży?

Cellulit to inaczej zmiany w budowie skóry, które wynikają między innymi z zaburzeń w tkance podskórnej. Polegają one na pojawieniu się widocznych grudek tłuszczu i zagłębień w skórze, przypominających nieco skórkę pomarańczy. Problem ten pojawia się u kobiet w różnym wieku i często na jego powstawanie wpływają między innymi czynniki genetyczne. Jednak ciąża również decyduje w dużym stopniu o pojawieniu się tego problemu.

Jeśli chodzi o ciąże, nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących używania masażera antycellulitowego w tym czasie. Ciąża to wymagający czas – porady odnośnie różnych zagadnień dotyczących tego czasu znajdziesz na swiatmamy.pl/kategoria/ciaza. Warto w czasie ciąży dbać o siebie i stosować odpowiednią dietę oraz delikatne ćwiczenia, pomagające nam zachować formę.

Jakie są rodzaje masażerów antycellulitowych?

Masażery antycellulitowe mogą być różne. Najbardziej popularne są masażery ręczne. Jest to najczęściej wałek z wypustkami, którymi masuje się skórę. Zależnie od upodobań, można do takiego masażu użyć różnego rodzaju olejów. Tego typu masażer jest prosty w użyciu i nie generuje dużo bólu, jednak nie jest też bardzo skuteczny. Dodatkowo istnieją także masażery próżniowe i masażery wibracyjne. Masażer próżniowy ma działanie podobne do bańki chińskiej. Działa na zasadzie zasysania – podczas takiego zabiegu skóra jest „wciągana”, co powoduje, że grudki tłuszczu są rozbijane. Masażery wibracyjne również pomagają w rozbijaniu grudek tłuszczu, jednak odbywa się to za pomocą fal dźwiękowych lub podczerwieni. Takie masażery są mniej bolesne w użyciu, jednak ich cena jest dość wysoka.

Jaki masażer antycellulitowy?

Najczęściej wybieranym masażerem jest ręczny masażer antycellulitowy. Jego stosowanie jest proste, mało inwazyjne i bezbolesne. Jednak efekty nie są piorunujące – jego działanie to przede wszystkim konsekwentne rozprowadzanie tkanki tłuszczowej pod skórą. Stosowany regularnie poprawi kondycję skóry i zmniejszy cellulit.

Jeśli jednak chcemy spektakularnych efektów, powinniśmy wybrać masażer próżniowy lub wibracyjny. Poprzez silne zasysanie skóry masażery te rozbijają grudki tłuszczu i sprawiają, że cellulit znika. Warto jednak mieć świadomość, że taki zabieg jest dość bolesny, zwłaszcza, jeśli mamy cellulit na większych partiach ciała. Warto w tym przypadku również rozważyć specjalne zabiegi antycellulitowe.

Stosowanie masażerów to dobry pomysł, jeśli tylko mamy czas na to, aby zadbać o siebie. Regularnie stosowane mogą przywrócić naszej skórze elastyczność i poprawić nasze samopoczucie.