× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Męskie sprawy, czyli problem z grudkami perlistymi na penisie

mężczyzna

Różne nieprawidłowości, które zauważamy w swoich ciałach, szczególnie w okolicach intymnych budzą niepokój – w końcu to takie delikatne i ważne miejsce. Jeśli zauważyłeś u siebie grudki perliste na penisie, nie musisz się jednak przejmować – można sobie poradzić z nimi bardzo łatwo i stanowią w zasadzie defekt estetyczny. Można je jednak usunąć bez problemu.

Wstyd przed rozmową u lekarza – jak sobie z tym poradzić?

Nie od dzisiaj wiadomo, że mężczyźni nie lubią rozmawiać o swoich dolegliwościach, szczególnie jeśli dotyczą spraw intymnych. Wstydliwe problemy nie powinny być jednak zatajane, mogą bowiem spowodować nie tylko dyskomfort, ale także ból i różne zaburzenia, w tym bezpłodność. Jeśli więc zauważysz cokolwiek niepokojącego na swoim prąciu – bez wahania zasięgnij porady u lekarza. Wiesz dobrze, jaki to ważny i delikatny narząd.

Pozbądź się dyskomfortu raz na zawsze!

Nie powinniśmy w XXI wieku robić tematów tabu z naszych problemów zdrowotnych – medycyna i nowoczesna technologia daje mnóstwo możliwości. Problem grudek perlistych na penisie dla przykładu może zostać pożegnany w ciągu jednego bezpiecznego zabiegu laserowego. Efekty są natychmiastowe, a czas rekonwalescencji trwa zaledwie 1 do 3 dni. Nie ma na co czekać! Jeśli cierpisz na tę dolegliwość, kierunek działań jest oczywisty.

Grudki perliste – czym są i jak je rozpoznać?

Cokolwiek dzieje się na Twoim penisie, na pewno wzbudza to dyskomfort i obawy o to, czy nie jest to coś poważnego. Grudki perliste na prąciu nie są jednak niebezpieczne. To małe, niewielkie skórne zmiany. Mają średnicę do 4 milimetrów i pojawiają się najczęściej na koronie żołędzi, w okolicy rowka żołędziowego. Są po prostu nieestetycznym defektem, rodzajem wady fizjologicznej, którą bez problemu można usunąć laserem. Wielu mężczyzn wybiera to rozwiązanie ze względu na łatwość jego przeprowadzenia i dyskomfort, jaki im sprawia ten nieestetyczny defekt. Niestety – grudki mają to do siebie, że jeśli już się pojawia, zostają do końca życia.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania grudek perlistych z prącia?

Zabieg laserowy trwa krótko, w zasadzie to kilka chwil i od razu po nim można iść do domu – nie wymaga on hospitalizacji, czy też dłuższego dochodzenia do siebie. Przebiega on w znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu widać od razu gołym okiem. Grudki odparowuje się laserem CO2 tak, że nie powstają blizny, a jedynie małe strupki, które po całkowitym wygojeniu skóry po prostu odpadają. Nie ma się więc czego obawiać. Przeczytaj więcej o tym zabiegu tutaj https://zabiegidlamezczyzn.pl/grudki-perliste/.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Jak przy każdym zabiegu medycznym, także i tutaj są niewielkie przeciwwskazania. Nie powinieneś decydować się na zabieg w przypadku jakiegokolwiek stanu zapalnego na skórze prącia, a także jeśli przechodzisz właśnie infekcję układu moczowego. Problem może stanowić także niewyrównana cukrzyca lub zaburzenia układu krzepnięcia. Jeśli więc cierpisz na te schorzenia, warto decyzję o takim zabiegu skonsultować z lekarzem prowadzącym.