× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak prawidłowo zadbać o pielęgnację twarzy?

twarz

Pielęgnacja twarzy skóry wrażliwej jest inna niż ta, którą zastosujemy w przypadku cery mieszanej. Mimo to są pewne zasady, których powinniśmy przestrzegać bez względu na rodzaj cery. Oczyszczanie, nawilżanie, odżywianie i ochrona skóry twarzy – jak robić to skutecznie?

O skórę, zwłaszcza tę na twarzy, należy dbać każdego dnia. Konsekwentna i prawidłowa pielęgnacja daje szybkie efekty i procentuje na przyszłość. W ten sam sposób notorycznie popełniane błędy natychmiast odbijają się na twarzy i z pewnością dadzą o sobie znać w przyszłości. Rodzaj kosmetyków do twarzy musi być oczywiście dobrany pod kątem naszej cery: unaczynionej, wrażliwej, suchej lub przetłuszczającej się, ale w każdym przypadku należy przestrzegać podstawowych zasad.

Oczyszczanie skóry twarzy

Poranne oczyszczanie różni się od wieczornego. Po przebudzeniu na skórze można wyczuć delikatny film, który stanowi naturalną barierę lipidową i zawiera wiele cennych substancji. Twoja skóra w trakcie nocy zregenerowała się, nie warto więc pozbywać się tej ochrony. Wystarczy, jeśli przetrzesz buzię tonikiem albo spryskasz mgiełką. Inaczej trzeba postąpić, jeśli masz cerę problematyczną, np. tłustą. Wówczas warto użyć delikatnego preparatu myjącego, np. pianki.

Wieczorem usuwamy z twarzy zanieczyszczenia nagromadzone przez cały dzień oraz makijaż, potrzebujemy więc silniejszego działania. Wachlarz preparatów, które spełniają to zadanie, jest bardzo szeroki, a do wyboru mamy mleczka, oliwki, olejki, pianki, żele oraz masła hydrofilne. Po użyciu takiego kosmetyku warto przetrzeć twarz tonikiem.

Nawilżanie i odżywianie

Krem do twarzy wybieramy pod kątem cery. Mieszana i tłusta będzie wymagała kosmetyku matującego i wyciszającego stany zapalne. Z kolei ta sucha lub dojrzała podziękuje za bogatszy krem odżywczy. Cerze mniej problematycznej i młodej wystarczy krem nawilżający. Warto pamiętać, że lekkie kremy np. w formie żelu, stosujemy latem, z kolei zimą przechodzimy na kosmetyki o bardziej treściwej formule.

Ochrona przeciwstarzeniowa

Podstawowym orężem są preparaty z filtrami UV. Pomogą uchronić cerę przed przebarwieniami i przedwczesnymi zmarszczkami. W walce z oznakami starzenia niezbędna jest również antyoksydacja. Każdy rodzaj cery wymaga bowiem pomocy w usuwaniu wolnych rodników. Nasi sprzymierzeńcy to witamina C, koenzym Q10, resweratol, kwas ferulowy i witamina E. Po 25 roku życia zaleca się włączenie kremu pod oczy, ponieważ to właśnie w tych okolicach pojawiają się pierwsze efekty starzenia.

Pielęgnacja twarzy to nie tylko kosmetyki

Troska o skórę nie kończy się na preparatach dobranych do rodzaju cery i przestrzeganiu zasad pielęgnacji. Eksperci zajmujący się skórą twarzy dobrze wiedzą, że poza kosmetykami, twoim sprzymierzeńcem są… okulary słoneczne i uśmiech. Piękna, zdrowa i długo zachowująca młodość skóra jest także efektem prawidłowej diety i dbania o dobrostan całego organizmu. Stres, używki i brak snu w brzydki sposób odbijają się na twarzy tak samo, jak przesadzanie ze śmieciowym jedzeniem.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dostępne są na stronie https://www.phlov.com/