× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Skuteczny i bezpieczny zabieg powiększenia piersi

powiększanie piersi

Piękny i symetryczny biust to marzenie każdej kobiety. Niestety wiele pań walczy z kompleksami związanymi ze zbyt małym biustem. Z pomocą przychodzi skuteczny i bezpieczny zabieg powiększania piersi, który cieszy się zainteresowaniem. Medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdego pacjenta, stawiając na nowoczesne rozwiązania, szybko dające efekty. Dlaczego warto skorzystać z takiego zabiegu? Kiedy rozważyć powiększenie piersi? Jak przeprowadza się te czynności?

Wskazania do zabiegu

Najpopularniejszymi sposobami na powiększenie biustu są:

  • użycie silikonowych implantów,
  • wypełnienie biustu własnym tłuszczem.

Specjaliści oferują też połączenie obu tych metod, co jest sporym udogodnieniem. Bezpieczne powiększanie piersi w Krakowie jest realizowane przez gabinet Marty Raczkowskiej. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy od indywidualnych preferencji oraz rozpatrzenia wskazań i przeciwwskazań. Metoda jest dobierana po konsultacji i badaniu lekarskim.

Wskazania są związane z indywidualnymi problemami kobiety, jakie dotyczą niezadowolenia z wyglądu piersi lub ich asymetrii. Ponadto, specjalista wykonuje zabieg w przypadku wrodzonego niedorozwoju piersi (zaburzenia typu pierś tubularna). Istotne jest to, że metoda stanowi element chirurgii rekonstrukcyjnej piersi.

Powiększanie piersi z użyciem implantów

Zabieg tego typu jest wykonywany z użyciem silikonowych implantów w znieczuleniu ogólnym. Implant jest silikonowa torebeczką, która posiada w środku żel silikonowy luz sól fizjologiczną. Wyróżnia się dwa kształty implantów – okrągłe lub anatomiczne, czyli przypominające łzę.

Przed wykonaniem zabiegu omawiany jest ze specjalistą jego przebieg oraz dobierane są implanty. Wybór jest uwarunkowany indywidualnymi preferencjami, grubością tkanki podskórnej i budową klatki piersiowej. Warto zauważyć, że implanty umieszczane są między gruczołem a mięśniem piersiowym większym lub podmięśniowo (pomiędzy mięśniem piersiowym większym a ścianą klatki piersiowej). Specjaliści często stosują metodę dwupłaszczyznową o nazwie dual plane.

Zalety powiększenia piersi

Powiększenie piersi dodaje kobiecie pewności siebie i pozwala na nowo odkryć radość życia. Od tej pory znikają kompleksy, które uniemożliwiały swobodne odkrywanie ciała. Istotne jest to, że zabieg jest względnie bezpieczny, jednak warto mieć na uwadze pewne powikłania późne lub wczesne. Należy je omówić ze specjalistą, co pozwoli przygotować się na każdą ewentualność.

Po zabiegu szybko zauważymy poprawę jędrności piersi i ich kształtu. Zmniejszeniu ulegnie też asymetria.