× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zabieg polegający na zamknięciu naczynek

zamykanie naczynek

Naczynka widoczne na skórze, zdecydowanie pogarszają jej wygląd. Jest to nie jedynie problem natury estetycznej, ale naczynka mogą również stanowić przyczynę pojawienia się żylaków. Schorzenie to jest niezwykle nieprzyjemne i groźne, a w przyszłości może mieć przykre konsekwencji dla naszego zdrowia. Na szczęście obecnie medycyna oferuje różne sposoby na zamykanie naczynek w Rzeszowie, a zdecydowanie najczęściej wykonywany jest zabieg z wykorzystaniem specjalnego lasera. Na czym polega taki zabieg i czy jest skuteczny?

Na czym polega zamykanie naczynek?

Wszelkiego rodzaju rumieńce, pajączki, wrażliwość, miejscowe zaczerwienienia, to problemy, z którymi głównie borykają się kobiety mające cerę wrażliwą. Wiele kobiet zmaga się z widocznymi naczynkami, które powstają wskutek działania czynników zewnętrznych, takich jak na przykład częste opalanie się na solarium, długa ekspozycja na słońce, wahania temperatur, czy też nawet stosowanie leków sterydowych. Na szczęście ten problem można obecnie skutecznie zlikwidować, jeżeli zdecydujemy się na laserowe zamykanie naczynek.

W jaki sposób laser zamyka naczynka?

Wiele kobiet nie chce poddać się zabiegowi laserowego zamykania naczynek, ponieważ obawiają się one ingerencji lasera w naczynia krwionośne. Jednakże, co do tego nie trzeba mieć żadnych obaw, ponieważ zanim taki zabieg zostanie przeprowadzony, to poprzedzony jest konsultacją lekarską i dokładną analizą stanu zdrowia. Ponadto, zabieg ten jest zawsze bezpieczny, gdyż rodzaj lasera i jego intensywność jest zawsze dobierany indywidualnie do danych zmian naczyniowych. Koniecznie trzeba przy tym powiedzieć o tym, że taki laser może poradzić sobie ze zmianami o różnym charakterze i o różnym pochodzeniu, a do tego nie jest on bolesny, co jest jego ogromną zaletą. Cała procedura zabiegowa sprowadza się do tego, że wiązka światła jest kierowana na naczynia krwionośne, a promienie są pochłaniane przez czerwony barwnik, a więc przez hemoglobinę, dzięki czemu następuje wytworzenie energii cieplnej. Następnie dochodzi do odparowania wody i wysuszenia ścianek naczyń, które następnie stopniowo obumierają i zostają wchłonięte.

Jak się przygotować do laserowego usuwania naczynek?

Przede wszystkim, zanim przystąpimy do zabiegu, to musimy się do niego odpowiednio przygotować. Najpierw trzeba nawodnić nasz organizm, żeby odpowiednią ilość płynów. Ponadto, na dobę przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze spożywania alkoholu i uprawiania sportu, które mogą spowodować odwodnienie organizmu.