× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czym jest zabieg Vaser Lipo i dlaczego warto wybrać tę metodę?

Zabieg Vaser Lipo - Genesis Clinic

Smukła, piękna sylwetka to współcześnie marzenie wielu osób, niezależnie od płci. Aby ją uzyskać, konieczne są regularne ćwiczenia oraz stosowanie restrykcyjnej diety. Nie każdy jednak ma czas i możliwości, by podjąć tego typu wyzwanie. W takich sytuacjach naprzeciw oczekiwaniom wychodzą innowacyjne technologie, stanowiące wyjątkowe odkrycie współczesnej medycyny. Jedną  nich jest metoda Vaser Lipo, dzięki której możliwe jest szybkie, a zarazem bezpieczne odessanie tłuszczu, co z kolei prowadzi do korekcji sylwetki i uzyskaniu wymarzonego wyglądu.

Co to jest Vaser Lipo i na czym polega zabieg?

Metoda Vaser Lipo 4D to jeden z innowacyjnych sposobów na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Prowadzi ona do zmniejszenia zbiorników tłuszczowych tam, gdzie najczęściej powstają one w ciele człowieka. Dodatkowo metoda ta pozwala również na modelowanie sylwetki, skupiając się na uzyskaniu uwypukleń i zagłębień, charakterystycznych dla regularnych ćwiczeń i rygorystycznej diety. Metoda ta wykorzystywana jest z powodzeniem w https://genesisclinic.com.pl/, czyli Genesis Clinic, placówce mieszczącej się przy ul. Józefa Korzeniowskiego 39 (tel. 690 070 790). To właśnie tutaj, w miejscu w którym pasja łączy się z wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą, można poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu i modelowania sylwetki z wykorzystaniem Vaser Lipo 4D. Wdrażanie nowatorskich rozwiązań i troska o bezpieczeństwo pacjenta stały się bowiem wizytówką kliniki, co z kolei zaowocowało całą grupą pacjentów, zadowolonych zarówno z przebiegu zabiegu, jak i z jego końcowych efektów.

Klinika liposukcji Kraków

Dlaczego właśnie Vaser Lipo?

Przede wszystkim dlatego, że metoda ta odbiega od tradycyjnych, inwazyjnych technik odsysania tłuszczu. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczną kaniulę, którą rozbija tkankę tłuszczową, wykorzystując w tym celu ultradźwięki. Jednocześnie zostaje ona mocno podgrzana, co ogranicza ryzyko krwawienia. Jest to bardzo bezpieczna, a zarazem skuteczna technika walki z tkanką tłuszczową, o której więcej przeczytać można w artykule https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/korekty-ciala/liposukcja-i-liporzezbienie/ – nic dziwnego więc, że metodzie tej zaufało już wiele zagranicznych, jak i polskich gwiazd.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu do tkanki tłuszczowej wprowadzany zostaje aparat, wytwarzający ultradźwięki. Dzięki nim możliwe jest odłączenie tkanki tłuszczowej od pozostałych struktur. Następnie przemienia się ona w łatwą do odessania emulsję, wydobywaną z organizmu przy pomocy masażu lub specjalnej kaniuli. Metoda ta jest bezbolesna, a zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Co więcej, rekonwalescencja jest bardzo krótka, a pacjent szybko wraca do pełnej sprawności. Zminimalizowana została również możliwość wystąpienia powikłań, co odróżnia metodę Vaser Lipo od tradycyjnych zabiegów, związanych z odsysaniem tłuszczu. Należy pamiętać jednak, że korekta ma na celu usunięcie tkanki tłuszczowej z pewnych fragmentów ciała. Nie należy jej traktować jako środka, prowadzącego do zmniejszenia wagi lub też leczenia otyłości.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie https://genesisclinic.com.pl/blog/poznaj-skuteczne-metody-na-poprawe-wygladu-swojej-sylwetki-liposukcja-i-liporzezbienie-ciala/ – rekonwalescencja jest bardzo krótka. Polega ona głównie na stosowaniu ubrań uciskowych przez okres od jednego do dwóch miesięcy. Skóra w miejscu zabiegu regeneruje się wyjątkowo szybko, nie pozostawiając żadnych śladów po dokonanej ingerencji. Sam pacjent może natomiast cieszyć się wymarzoną sylwetką i lepszym wyglądem, co prowadzi do podniesienia samooceny oraz poczucia pewności siebie w codziennym funkcjonowaniu.