× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czy w peruce można spać i uprawiać sport?

peruki sklep

Obawa o to, że peruka zsunie się podczas intensywnego wysiłku czy nawet w trakcie zwykłego spaceru, jest jak najbardziej zrozumiała. W końcu niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć w filmach podobne sceny, które dla bohaterów nie były przyjemnym doświadczeniem. Nie ma to jednak wiele wspólnego z rzeczywistością. Nowoczesne peruki są stworzone w taki sposób, aby zapewnić pełen komfort użytkowania nie tylko pod względem fizycznym, ale również w aspekcie psychicznym. Żeby zakupić odpowiedni produkt, polecamy peruki sklep.

Czy w peruce można uprawiać sport?

Peruki są jak najbardziej odpowiednie do uprawiania sportów o niskiej intensywności. Oznacza to, że spokojnie możemy pojechać w niej na wycieczkę rowerową, udać się na długi spacer czy poćwiczyć jogę lub pilates. W przypadku sportów, gdzie wymagana jest duża aktywność – bieganie, liczne podskoki czy możliwość upadku – istnieje ryzyko, że peruka po prostu spadnie. Aby temu zapobiec, można zdecydować się na specjalne plastry, którymi przykleja się perukę do skóry głowy. Nie każdemu jednak to rozwiązanie będzie pasowało i może w znacznym stopniu wpłynąć na komfort użytkowania. 

Istnieją modele peruk, które na stałe mają wszytą opaskę stabilizującą. Jest to dobry pomysł zwłaszcza podczas zimowych wędrówek czy wycieczek w góry. Jeśli jednak nie posiadamy takiej opaski w modelu, który już wcześniej wybraliśmy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu założyć bawełnianą opaskę. Będzie ona pełniła dwie funkcje – ustabilizuje perukę a dodatkowo będzie działała jako pochłaniacz potu. Peruka musi być przede wszystkim dobrze dopasowana. Wówczas nie potrzebuje pasku, kleju i dodatkowych mocowań.

Musimy jednak pamiętać, że peruka to pewien rodzaj nakrycia głowy. Skóra z kolei podczas intensywnych ćwiczeń poci się. Oznacza to, że każde dodatkowe okrycie głowy może wywołać dyskomfort oraz uczucie dodatkowego, zwiększonego wydzielania potu.

Czy w peruce można spać?

W perukach, zarówno syntetycznych, jak i mieszanych czy naturalnych, nie należy spać. Dlaczego? Optymalna długość noszenia peruki to około 8-10 godzin na dobę. Jest to czas bezpieczny dla naszego zdrowia i stosując się do niego nie musimy obawiać się wystąpienia ewentualnego uczulenia czy przegrzania głowy. Ponadto, wbrew pozorom, spanie bez peruki może okazać się zdecydowanie bardziej komfortowe. Warto jednak pamiętać, że jeśli udamy się spać w peruce np. kilka razy w miesiącu, bo np. o niej zapomnimy, nic strasznego się nie stanie.

Dobrze dopasowana peruka pozwala na uprawianie sporej części aktywności fizycznych bez ryzyka, że coś się odsunie bądź upadnie. Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla tych, u których sport czy po prostu aktywny tryb życia są istotne dla zachowania komfortu psychicznego i kondycji fizycznej.

Artykuł powstał we współpracy z Hairly.pl – sklep z perukami.