× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Botox na włosy – dlaczego warto?

botox włosy

Botoks na twarz jest znany od dawna, jednak niewiele osób wie, że podobny zabieg można wykonać także na włosach, aby zapewnić im regenerację i kompleksową odnowę. Ten popularny zabieg jest odpowiedzią na codzienne potrzeby włosów zmęczonych farbowaniem, czynnikami zewnętrznymi i niedoborami witamin i minerałów w organizmie.

Jak wygląda zabieg botoksowania włosów?

Botox na włosy jest profesjonalnym zabiegiem fryzjerskim, który może być wykonany jedynie przez specjalistów. Botox ma za zadanie poprawę kondycji i dogłębną regenerację włosów. Włosy po zabiegu odzyskują swój blask, stają się mocne, a ich objętość oraz puszenie zostają zredukowane. Składniki odżywcze, które wtłacza się we włosy podczas zabiegu, uzupełniają ubytki między korą a otoczką włosa. Specjalistyczne preparaty zawierają takie składniki, jak: olejek arganowy, masło shea, hydrolizowaną keratynę czy olejek z kiełków pszenicy. Co ważne, botox jest zabiegiem bezinwazyjnym, który oddziałuje bezpośrednio na wewnętrzną strukturę włosa. Rezerwacji na zabieg można dokonać w specjalnej aplikacji online: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Botoks na włosy – dla kogo?

Zabieg polegający na botoksowaniu jest odpowiedni dla każdego typu włosów. Nie ma przeciwwskazań do wykonania go, o ile przeprowadzany jest przez doświadczonego fryzjera. Zabieg ma przede wszystkim odżywić włosy, bez obciążania ich i osłabiania. Najczęściej decydują się na niego Panie, które nie są zadowolone z kondycji swoich włosów. Botox poleca się również nakładać po rozjaśnianiu, farbowaniu czy częstej stylizacji, a także po lecie, kiedy kosmyki są szczególnie przesuszone i zniszczone słońcem czy wodą. Co więcej, tego typu zabiegi można wykonywać o każdej porze roku, a efekty są widoczne natychmiast po ich zakończeniu. Odżywienie i regeneracja po jednym zabiegu może utrzymywać się nawet do miesiąca. Zaleca się cykliczne powtarzanie zabiegu. Dobrze jest również pamiętać o odpowiednich kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji po takim zabiegu, które pozwalają utrzymać jego efekt i dodatkowo wzmocnić włosy. Istotne jest stosowanie szamponów bez SLS i odżywek czy masek przeznaczonych do konkretnego typu włosa. Zarówno rezerwację zabiegu, jak i kupno kosmetyków można załatwić w kilku prostych krokach w aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.