× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Dlaczego warto wybierać kosmetyki mineralne?

Dlaczego warto wybierać kosmetyki mineralne

Zastanówmy się czym są kosmetyki mineralne, jakie są ich właściwości i dlaczego są tak popularne.

Kosmetyki mineralne – właściwości

Kosmetyki mineralne różnią się od tradycyjnych kosmetyków dekoracyjnych przede wszystkim brakiem w składzie sztucznych składników syntetycznych. Składają się wyłącznie z naturalnych minerałów i nieorganicznych pigmentów rozdrobnionych na proszek. Te substancje nie tylko nie szkodzą skórze, ale też są w stanie o nią zadbać. Warto zauważyć, że na tle popularności kosmetyków mineralnych, produkty zawierające minerały, które nie mają nic wspólnego z kosmetykami mineralnymi i zawierają oprócz samych minerałów różne syntetyczne konserwanty, barwniki, talk, oleje mineralne, substancje zapachowe, itp. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na skład.

Zastosowanie

Kosmetyki mineralne mają wyjątkowo kruchą konsystencję i własne właściwości aplikacyjne. Kosmetyki mineralne należy nakładać na dobrze oczyszczoną i nawilżoną twarz. Nawilżanie to obowiązkowy krok w makijażu mineralnym, w przeciwnym razie, jeśli skóra jest sucha, minerały mogą leżeć nierównomiernie. Dlatego po oczyszczeniu należy nałożyć krem nawilżający, poczekać, aż się wchłonie i już można przystąpić do makijażu.

Pędzle do kosmetyków mineralnych powinny być miękkie i ciasno upakowane, najlepiej z włosiem syntetycznym. Do każdego produktu mineralnego najlepiej używać własnego, odpowiedniego pędzelka, który ułatwia aplikację. Odpowiedni pędzelek zapewnia perfekcyjny makijaż. Wymaganą ilość prosuktu należy wsypać do pokrywki lub innego odpowiedniego pojemnika, najlepiej szklanego lub ceramicznego. Następnie należy wziąć odpowiedni pędzelek i wchłonąć w niego minerały okrężnymi ruchami. Następnie strząsamy z niego nadmiar i przenosimy go na twarz. Większość produktów mineralnych nakłada się okrężnym, polerującym ruchem od środka twarzy do obrzeży.

Kolejność aplikacji

Baza pod makijaż wyrównuje strukturę skóry, redukuje tłusty połysk i przygotowuje skórę do nałożenia podkładu. Nakładaj bazę lekkimi okrężnymi ruchami wygodnym pędzelkiem (duofiber, kabuki itp.). Stosowanie korektorów pozwala ukryć niedoskonałości cery takie jak trądzik różowaty, przebarwienia pod oczami, wysypki itp. Użyj pędzla do korektora o płaskim włosiu i nakładaj minerały ruchem poklepującym. Baza jest mineralną alternatywą dla zwykłego podkładu. Tworzy nieskazitelne i nieważkie krycie, wyrównuje koloryt cery. Do podkładu wybierz płaski pędzel Flat Top, który jest gęsto upakowany i doskonale przenosi minerały na skórę, zapewniając gęste i równomierne pokrycie. Welon utrwala makijaż, wygładza fakturę i nadaje twarzy efekt Photoshopa. Nakładaj puder lekkimi okrężnymi ruchami wygodnym pędzelkiem (duofiber, kabuki itp.). Bronzer / róż / rozświetlacz. Za pomocą tych produktów można nie tylko nadać świeży i wypoczęty wygląd, ale także skorygować owal twarzy. Sposób aplikacji jest możliwy, za pomocą odpowiednich pędzli.

Wykonujemy makijaż oczu za pomocą wklepywania, młotkowania, zacierania granic. Cień do powiek można nakładać zarówno na sucho, jak i na mokro, po zwilżeniu pędzelka. Kolejność stosowania produktów mineralnych może się różnić w zależności od osobistych preferencji i dostępności produktów, które posiadasz. Na koniec najlepiej jest spryskać makijaż wodą termalną. Pozwoli to na szybsze osadzanie się minerałów na skórze i przedłuży trwałość makijażu.

Minerały dobrze rozpuszczają się w wodzie, ale w ciągu dnia mieszają się z sebum i dlatego sama woda to za mało. Do demakijażu możesz użyć swojego zwykłego środka czyszczącego (żel, pianka, mleczko).

Dlaczego makijaż mineralny jest tak popularny?

Najlepsze kosmetyki mineralne są przede wszystkim hipoalergiczne, odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, także wrażliwej. Ponadto jest to jedyny kosmetyk dekoracyjny, który można nakładać po peelingu chemicznym, laserze lub mikrodermabrazji. Nie zatyka porów i pozwala skórze oddychać, dzięki czemu nie powoduje trądziku, co jest szczególnie ważne w przypadku skóry problematycznej. Wygląda naturalnie i bez efektu maski, bez względu na to, ile warstw nałożysz. Doskonale kryje wszelkie niedoskonałości skóry. Posiada naturalny współczynnik ochrony przeciwsłonecznej SPF 15. Jest bardzo trwały i utrzymuje się na twarzy przez cały dzień, nawet w najgorętszy letni dzień.