× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Konsultacje online – psycholog

psycholog

Jest oczywistym, że zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się ze specjalistą twarzą w twarz. Bywają jednak sytuacje, gdy nie jest to konieczne lub możliwe, a my możemy zaoszczędzić cenny czas.

Porady psychologiczne online

Porady psychologiczne – https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/psycholog-online/ – w odróżnieniu od regularnej psychoterapii dotyczą raczej konkretnych sytuacji, pojedynczych problemów. Spotkanie z psychologiem bądź psychoterapeutą może zakończyć się na jednej wizycie, lub na kilku/kilkunastu. Aby unaocznić o co chodzi, sięgnijmy po przykład. Zabiegany biznesmen ma problemy dotyczące stresu przed ważnymi spotkaniami. Dzięki poradom online może kilka razy spotkać się, poćwiczyć zachowania i przyjrzeć się swoim metodom radzenia sobie ze stresem, a także przyczynom złego samopoczucia. Z powodu formy zdalnej nie musi tracić czasu na dojazdy i jego terminarz będzie mniej napięty.

Psychoterapia online

Czasami w życiu bywa tak, że nie umiemy sobie poradzić z naszą teraźniejszością. Zazwyczaj ma to swoje zakorzenienie w przeszłości. Niektóre osoby boją się spotkania z psychoterapeutą twarzą w twarz. Kiedy powinniśmy się zastanowić nad psychoterapią online?

  • Jeśli zaburzenia lękowe są w nas tak silne, że boimy się wyjść z domu, poznać kogoś nowego – psychoterapia online umożliwia rozpoczęcie walki o godne życie w poczuciu bezpieczeństwa. To dobry pomysł, nawet jeśli będziemy chcieli w przyszłości przejść na „zwykły” tryb konsultacji.
  • Boimy się o dyskrecję – o to, co pomyśli o nas sąsiad, sąsiadka, mąż/żona. Niestety w wielu społecznościach panują mity takie jak: „Tylko ciężko psychicznie chorzy powinni korzystać z pomocy psychologa”, „wystarczy tylko wziąć się w garść”, „To wstyd tam chodzić”,
  • Ogranicza nas nasza fizyczność – chore nogi, astma, podeszły wiek… Sprawiają one, że nie jesteśmy już tak mobilni, jak kiedyś
  • Pochodzimy z małej miejscowości, w której nie świadczy się pomocy psychologicznej – zazwyczaj powoduje to także problemy z dojazdem gdzieś dalej. Nie odbierajmy sobie prawa do pomocy z powodu tego, że nie żyjemy w większym mieście. W przypadku mniejszych miejscowości może się również okazać, że specjalistów jest bardzo mało, a nas krępuje to, że np. jedynym psychologiem jest córka sąsiadki.
  • Mamy bardzo mało czasu – i znalezienie choćby godziny w tygodniu graniczy z cudem. Jeśli dołożymy do tego dojazdy, ów cud może się okazać niemożliwy.
  • Wychowujemy małe dzieci i nie możemy ich z nikim zostawić – dotyczy to zwłaszcza samotnych matek. Są to jednocześnie osoby, które szczególnie potrzebują wsparcia.