× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Depilacja laserowa – informacje

depilacja

Depilacja laserowa to proces, który polega na trwałym usunięciu owłosienia z danej partii ciała poprzez zastosowanie urządzeń emitujących wiązkę światłą o określonej długości fali. Te urządzenia noszą nazwę laserów. Depilacja laserowa jest odpowiedzią dla wielu ludzi zmagających się z uporczywym owłosieniem, którego usuwanie jest problematyczne i zabiera wiele czasu. Do usuwania owłosienia można zastosować wiele metod takich jak golenie się, zastosowanie peelingów, past czy też wosk. Jednak każda z tych metod przynosi wyniki tylko na określony czas, a później proces należy powtarzać. Tak jednak się nie dzieje w przypadku depilacji laserowej!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg polega na wprowadzeniu odpowiedniej długości fali wiązki światła pobudzającej melaninę znajdującą się w skórze, która ma zdolności do wchłaniania energii. Najpopularniejszą długością fali jaką się stosuje jest 700-1000 nanometrów. Następnie dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych, które są głównym celem ataku. To właśnie z nich cyklicznie wyrastają włosy, dlatego ich dobre i trwałe uszkodzenie jest najistotniejsze. Wszystko opiera się o proces termolizy, w wyniku którego powstaje stan zapalny prowadzący w konsekwencji do omawianego uszkodzenia cebulki włosa. Aby mogło to zajść należy trafić w fazę wzrostu włosów, bo tylko w niej uszkodzenie będzie trwałe. Dlatego zabieg powtarza się kilkakrotnie w celu uzyskania trwałego efektu, który przyniesie zadowolenie. Więcej informacji na stronie Depilacja.pl.

Na co należy zwrócić uwagę?

Dany klient, nie jest nigdy taki sam jak inny. Dlatego też osoby, które znają się na przeprowadzaniu procesu depilacji powinny dopasowywać moc lasera do danej osoby. Osoba z ciemniejsza karnacją posiada więcej melaniny – tak więc długość fali powinna być mniejsza. Dodatkowo moc lasera nie może oparzyć skóry klienta – osoby z jasną karnacją powinny mieć mniejszą moc lasera, gdyż są bardziej podatne na oparzenia. Jeśli te wymagania zostaną zastosowane, a zabieg powtarzany to z pewnością osoba, która się na niego zdecydowała będzie zadowolona.