× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zalety makijażu permanentnego

kobieta

Zapełnione grafiki gabinetów kosmetycznych, które wykonują makijaż permanentny są najlepszą wizytówką popularności tego zabiegu. Przemawia za tym nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu. Dodatkowe zalety sprawiają, że kobiety często korzystają z takiego rozwiązania i są bardzo zadowolone z jego efektów. Co sprawia, że makijaż permanentny jest tak chętnie wykonywany?

Perfekcyjny makijaż każdego dnia

Niewątpliwie ogromną zaletą makijażu permanentnego jest jego perfekcja. Nie każda kobieta potrafi poprawić swoją urodę w tak perfekcyjny sposób jak wykonany makijaż permanentny.

Problem sprawia nie tylko dobranie odpowiedniej kolorystyki, lecz również techniczne wykonanie codziennego makijażu. Kreski, podkreślenie ust kredką, wypełnienie brwi – to przekroczenie umiejętności większości kobiet. Zabieg wykonany przez doświadczona linegristkę sprawi, że każda twarz będzie posiadać idealne usta, oczy czy brwi, bez codziennego ich rysowania lub malowania.

Kilkumiesięczna trwałość

Wysokiej jakości barwnik, który używa się do wykonywania makijażu permanentnego zachowuje swoją trwałość nawet do kilku miesięcy. Należy pamiętać o corocznym dopigmentowaniu i problem codziennego malowania znika. Trwałe podkreślenie ust czy brwi sprawi, że nawet rano kobiety wyglądają ładnie i nie muszą martwić się jak wyglądają po przebudzeniu.

Poprawienie wyglądu twarzy

Ogromną zaletą wykonywania makijażu permanentnego jest możliwość poprawienia wyglądu poszczególnych partii twarzy, a co za tym idzie ogólnego jej odbioru. Dobrze wykonana kreska na oku spowoduje, że będzie ono wyglądało na otworzone, optycznie powiększone lub też o odpowiednim kształcie, który podkreśli urodę.

Skorygowanie takim makijażem ust, coraz częściej zastępuje zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Można dzięki niemu uzyskać poprawę czerwieni wargowej lub efektownie podkreślić, sprawiając, że będą wydawały się większe. Jednak najczęściej wykonywanym makijażem permanentnym jest upiększanie brwi. Idealnie nadany kształt łuków oraz odpowiedni ich wygląd wpływa nie tylko na wygląd okolicy oczu, ale również na wygląd całej twarzy.

Oszczędności dzięki makijażowi permanentnemu

Mimo wysokiej ceny zabiegu permanentnego, przekalkulowanie kosztów pokazuje, że to znaczna oszczędność w stosunku do codziennego wykonywania makijażu.

Wysokiej jakości kosmetyki i  codzienne ich używanie, a także późniejszy demakijaż, sprawiają, że koszty zabiegu w przeliczaniu okazują się dużo niższe. Dodatkowo kilkumiesięczna trwałość oszczędza sporą ilość czasu, który można przeznaczyć na rozwój, odpoczynek lub poświęcić bliskim.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Wykonanie makijażu permanentnego następuje przy użyciu atestowanych, wysokojakościowych barwników. Dzięki kontrolowanej ich sprzedaży są całkowicie bezpieczne. Obawy dotyczące złego wykonania, również są nieuzasadnione, gdyż taki makijaż zawsze można poprawiać lub ewentualnie całkowicie usunąć laserem.

Stawiając bezpieczeństwo na szali ze zwykłymi kosmetykami należy zwrócić uwagę, że te często powodują uczulenia, wysuszenia skóry czy też jej podrażnienia. Dodatkowo zmywanie zwykłego makijażu poprzez pocieranie, obciąża szczególnie delikatną skórę, nasila pojawianie się zmarszczek oraz jej wiotczenie.

Artykuł powstał przy współpracy z centrumpolaszek.pl