× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Wybielanie zębów – na czym polega i kto może to robić?

wybielanie zębów

Spożywamy każdego dnia mnóstwo używek i pokarmów, które wpływają na kolor naszych zębów pozostawiając na nich delikatny osad. Najbardziej szkodzą bieli naszych zębów:

  • kawa
  • papierosy
  • herbata
  • czerwone wino

Moda na biały uśmiech nigdy nie przemija, więc wybielanie zębów jest tematem interesującym dla każdego, kto dba o swój wizerunek. Nie da się ukryć, że osoby o pięknym, białym uśmiechu wzbudzają sympatię i zaufanie.

Wybielanie zębów w domu

Istnieje mnóstwo sposobów, które możemy zastosować w domu, aby mieć nieskazitelnie białe zęby. Podstawa to wybielająca pasta do zębów. W końcu pasty używamy na co dzień i tak. Należy jednak pamiętać, by specjalnej pasty wybielającej używać na zmianę z pastą zwykłą zawierającą fluor.

Kolejnym sposobem na domowe wybielanie zębów, są paski wybielające. Ich stosowanie wymaga już nieco więcej zachodu, ale też są skuteczniejsze w wybielaniu zębów od samej pasty.

Paski wybielające można dostać w każdej drogerii. Ich stosowanie polega na przyklejeniu do górnych i dolnych zębów na pół godziny dwa razy dziennie. Zabieg powtarza się przez kilka dni, maksimum do dwóch tygodni.

Nakładki – działają podobnie jak paski. Wypełnione wybielaczem do zębów zagryza się na około 20 minut. Stosuje się do około tygodnia.

Sztyft wybielający, którym „malujemy” zęby na noc. Wybielanie zębów za jego pomocą trwa około dwóch tygodni.

Zwolennicy metod naturalnych mogą sposobem naszych babć zastosować do czyszczenia zębów sodę oczyszczoną. To naprawdę działa!

Kiedy domowe sposoby nie wystarczają

W przypadku martwych zębów, które czernieją z czasem, nie pomoże wybielanie zewnętrzne. Takim zębem musi zająć się stomatolog, który najpierw sprawdza, czy ząb został dokładnie wyleczony i oczyszczony a następnie wkłada do zęba środek wybielający. Przez kilka kolejnych tygodni dentysta sprawdza stan zęba. Kiedy jest on dostatecznie wybielony, stomatolog zakłada plombę.

W gabinetach stomatologicznych przeprowadza się również drogie, ale niezwykle skuteczne zabiegi wybielania laserem. Zęby są lśniące i białe czasem już po 1 zabiegu.

One thought on “Wybielanie zębów – na czym polega i kto może to robić?

  • Moda na biały uśmiech nigdy nie przemija, więc wybielanie zębów jest tematem interesującym dla każdego, kto dba o swój wizerunek. Nie da się ukryć, że osoby o pięknym, białym uśmiechu wzbudzają sympatię i zaufanie.

Comments are closed.