× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Sukienki z wiskozy

sukienka

Najważniejszy element stylizacji kobiety

Nie ma co się oszukiwać – każda zadbana, elegancka kobieta z klasą posiada w swojej kolekcji ubrań wiele sukienek na przeróżne okazje. W zależności od materiału z jakiego są wykonane, a także ich designu mogą one być wspaniałym rozwiązaniem na każdą okazją – od wyjść towarzyskich po spotkania biznesowe. Oferuje ona wysoką wszechstronność i jest dostępna w praktycznie każdym sklepie odzieżowym. Jednak sukienka sukience nie równa – liczy się krój, szycie, ale przede wszystkim materiał. W zależności od okazji lub pory roku dobiera się tkaninę dla swoich sukni. W dzisiejszym artykule na pierwszym planie wyląduje wiskoza.

Wiskoza – przewiewna i tajemnicza

W dzisiejszych czasach mimo iż omawiana wiskoza pojawia się w sukienkach dostępnych w większości sklepów to ten materiał pozostaje niecno tajemniczy, wzbudzając ciekawość odbiorców. Pewnym jest to, że nie można mu odmówić lekkości, a co za tym idzie wygody. To właśnie przez te cechy wybierana jest z reguły do letnich, powiewnych stylizacji. Ale dlaczego ujęta została jako tajemnicza? Bowiem powszechnie panująca informacją, jest to że ta tkanina wielu sukienek jest materiałem czysto syntetycznym, jednak w momencie głębszego zbadania tematu można znaleźć informacje, że pozyskuje się ją w naturalnych roślin.

Sprawdź: Sukienki z wiskozy – KOKOWorld

Często mylona jest z innymi materiałami. Jest przyjemna dla skóry osoby, cechuje się dobrą wentylacją, gładkością i szeroką gamą kolorów.

Wytwarzanie wiskozy

Jak wcześnie wspomniano w artykule – pochodzi ona z materiału roślinnego. A dokładniej z celulozy znajdującej się w każdej komórce roślinnej. W tym przypadku pozyskuje się ją w drzew liściastych. Do najbardziej popularnych gatunków po które sięgają projektanci są dąb czy buk. Ale dlaczego w takim wypadku panuje opinia, że jest gatunkiem syntetycznym? Otóż późniejsze procesy obróbkowe są bardzo skomplikowane technologicznie i praktycznie na każdym kroku używa się chemikaliów.

Często mylona z jedwabiem, wełną, bawełną.. Wielu producentów specjalnie prowadzi swoje procesy aby przypominały strukturę powyższych tkanin.

Dwa minusy dają plus?

Niestety wiskoza jest materiałem, który bardzo łatwo odkształca się, przez co sukienki z niej stworzone łatwo się gniotą, a prasowanie po praniu może być bardzo pracochłonne. Niejednokrotnie po całym dniu spędzonym w sukience z wiskozy jest ona cała w nieestetycznych pognieceniach. Jednak, żeby nie było tak jednostronnie wiskoza jest bardzo przewiewna i przyjazna dla skóry, dlatego będzie perfekcyjna na gorące dni zapewniając wytchnienie dla skóry.