× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Sposoby na jędrny biust: lifting piersi, co jeszcze?

lifting piersi

Nagła utrata wagi, ciąża, karmienie piersią, to wszystko ma ogromny wpływ na kobiece ciało. Pewne zmiany są nieuniknione i trzeba się z nimi pogodzić, a niektóre możemy próbować powstrzymać lub wręcz odwrócić. Wiele kobiet cierpi z powodu zmian, jakie następują w obrębie ich klatki piersiowej, w tym z utraty jędrności biustu. Co można zrobić, aby wyglądał on jak najlepiej nawet po karmieniu piersią?

Lifting piersi

Lifting piersi to inaczej mastopeksja, czyli zabieg mający na celu podniesienie biustu i nadanie mu nowego kształtu. Jest to możliwe dzięki usunięciu części skóry i tkanki piersiowej. Lifting piersi poprawia jędrność biustu (zobacz clinicforyou.pl) i decydują się na niego kobiety w różnym wieku. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i może trwać od jednej do trzech godzin.

Decyzja o poddaniu się tego rodzaju operacji powinna być dobrze przemyślana. Po jej przeprowadzeniu, pacjentka musi powstrzymywać się od wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń, dopiero po upływie 2 tygodni może zacząć powoli wracać do wykonywania codziennych obowiązków, wtedy też usuwane są szwy. Następnie przez trzy miesiące powinno się nosić biustonosz sportowy, najlepiej całą dobę, gdyż wspomaga to proces leczenia.

Podobnie, jak przy innych operacjach wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, tutaj też konieczne jest wykonanie różnych badań w celu zdiagnozowania ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich m.in. choroby układu krążenia, cukrzyca, choroby serca. Wśród badań, które należy wykonać przed zakwalifikowaniem do zabiegu, znajduje się np. morfologia, APTT, INR, sód i potas, chlorki, kreatynina.

Jędrne piersi bez interwencji chirurga

Lifting piersi, a więc operacyjna zmiana ich kształtu i podniesienie, nie jest odpowiednim wyjściem dla wszystkich. Niektóre kobiety nie chcą, aby chirurg ingerował w ich ciało, lub względy zdrowotne im na to nie pozwalają. Trzeba też zwrócić uwagę na niemałe koszty takiej operacji. W związku z tym, warto zastanowić się czy jest coś, co można zrobić samodzielnie, aby poprawić wygląd swojego biustu.

Jednym z polecanych sposobów jest masowanie piersi. Taki masaż powinien być wykonywany od dołu do góry, małymi kolistymi ruchami. Można przy okazji stosować różnego rodzaju kremy i olejki, które również wpływają pozytywnie na ujędrnienie, a nawet wypełnienie piersi.

Domowe sposoby na jędrne piersi

Poza masażami jest jeszcze wiele innych sposobów na to, by samodzielnie poprawić wygląd swojego biustu. Polecane jest np. wykonywanie zimnych pryszniców. Zimna woda ujędrnia, uelastycznia i napina skórę. Warto również wykonywać peeling biustu, o czym większość kobiet zapomina. Regularne złuszczanie naskórka również pozytywnie wpływa na jędrność biustu.

Ogromne znaczenie ma również aktywność fizyczna. Wiele ćwiczeń, w tym pilates, joga, taniec, czy pływanie bardzo pozytywnie wpływają na uniesienie biustu. Regularne ćwiczenia mogą przynieść świetne rezultaty, dzięki czemu ingerencja chirurgiczna wcale nie będzie konieczna.