× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Skuteczne metody wybielania zębów

wybielanie zębów

Wybielanie zębów wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy również podkreślić, że nie wszystkie metody są tak samo skuteczne. Oczywiście sprawą bezdyskusyjną jest to, że bezpieczne i skuteczne metody wybielania zębów odbywają się wyłącznie pod czujnym okiem stomatologa. W Krakowie wybór gabinetów oferujących zabiegi wybielające jest całe mnóstwo. Najlepiej wybrać taki, który oferuje kilka metod, gdyż istnieje większa szansa na odpowiednie jej dobranie do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Wybielanie zębów – jak przygotować się do zabiegu?

Ostateczna decyzja o możliwości podjęcia się wybielania zębów, należy do stomatologa. Istnieje kilka przeciwwskazań, które mogą opóźnić lub uniemożliwić przystąpienie do tego zabiegu. Dlatego też pierwszym i najważniejszym krokiem jest konsultacja stomatologiczna. Wybielanie zębów mogą uniemożliwić stany zapalne czy ubytki w zębach, które najpierw trzeba wyleczyć. Oprócz tego należałoby wykonać higienizacje, czyli usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu. W przypadku, gdy nie istnieją żadne przeciwskazania, lekarz stomatolog pomoże dobrać odpowiednią metodę wybielania zębów, informując przy tym o wszystkich jej wadach i zaletach. 

Wybielanie zębów w domu

Pierwszą metodą wybielania zębów możliwą do wykonania w domu jest wybielanie Nite White, które polega na zastosowaniu szyny wraz z żelem. Szyna dobierana jest przez stomatologa, która idealnie dopasowuje się do kształtu łuków zębowych. Wybielanie polega na zaaplikowaniu żelu do szyny i nałożeniu jej na zęby w momencie pójścia na spoczynek nocny. Taki rodzaj wybielanie trwa do 14 dni – w zależności od pożądanego efektu. 

Druga metoda obejmuje zastosowaniu żelu bezpośrednio na powierzchnię zębów. Żel musi pozostać na zębach 20 minut. Substancja jest 100% bezpieczna oraz zawiera składnik łagodzący d-panthenol. Na efekt również należy czekać od 7 do 14 dni. 

Metody gabinetowe

Wybielanie zębów w Krakowie obejmuje również metody odbywające się wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Tak naprawdę jest to najbardziej polecana forma przez lekarzy dentystów – skuteczna, szybka oraz bezpieczna. Wybielanie przy pomocy lampy – bo o niej mowa – polega na zastosowaniu bardzo mocnego światła, które jednoczenie nie wytwarza ciepła oraz szkodliwego promieniowania UV. Przed zabiegiem zabezpiecza się linię dziąseł specjalnym preparatem, który chroni je przed ewentualnymi podrażnieniami. Następnie na zęby nakłada się żel, który traktuje się  światłem lampy. Zabieg trwa tylko 30minut! Tą metodą można wybielić zęby nawet o 14 odcieni!  Większość pacjentów wyraża się bardzo pozytywnie o tej metodzie wybielania. Jeżeli jest ona osiągalna dla pacjenta, to jest bardzo chętnie wybierana, gdyż efekt jest niemalże natychmiastowy, co trudno osiągnąć metodami domowymi. 

Należy pamiętać, że po zabiegu wybielania zębów obowiązuje odpowiednia dieta, pozbawiona barwiących składników spożywczych. Przez jakiś czas może również towarzyszyć nadwrażliwość zębów, która bardzo szybko mija.